Yukarı Çık
İŞKUR KAMPÜS BULUŞMALARI; İŞ’TE KARİYER
28 Kasım 2019 Perşembe 13:45:33
284 kez okundu.
‘İŞ’te Kariyer’ teması ile yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, kariyer planlamasının olması gerektiğini, kariyerin bir mesleği seçmekle ve mesleğe başlamakla bitmediğini yaşam boyu devam eden bir süreç olduğunu dile getirdi.

 

Haber / Esin KAYA

 

Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü’nün ‘İŞKUR Kampüste’ projesi ile hayata geçirdiği kariyer buluşmaları, Yalova Üniversitesi Armutlu Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleştirildi. Öğrencilere mezuniyet sonrası işgücü piyasası, kariyer planlamaları, girişimcilik konularının,  sektör temsilcileri tarafından sunulduğu toplantıya; Armutlu Kaymakamı Abdulselam Öztürk, Yalova Üniversitesi Rektör YardımcısıProf. Dr. Derya Güroy, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, PTT Başmüdürü Elif Tan, Armutlu MYO Müdürü Dr. Serhan Mantoğlu, akademisyenler ve özel sektör temsilcileri katıldı.

‘İŞ’te Kariyer’ teması ile yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, “Teknoloji ile birlikte değişim ve dönüşümün hızlı yaşandığı günümüzde özel sektör ile birlikte kamu yönetiminde de köklü değişimler olmaktadır. Bu gelişmeler ve dönüşüm sürecinde yeni mezun gençlerimizin hazır olması, uyum sağlaması yetkinlik ve niteliklerini artırarak ayak uydurması gerekir. Teknolojideki son değişimler hayat tarzımızı, müşteri beklentilerini ve iş yapış şeklimizi kökünden değiştirdi” dedi. Üretim modellerinin çalışan insan profilinin, kariyer beklentilerinin artık dün ile aynı olmadığını ifade eden Dede, kariyer planlamasının olması gerektiğini, kariyerin bir mesleği seçmekle ve mesleğe başlamakla bitmediğini yaşam boyu devam eden bir süreç olduğunu söyledi.

Dünya çapında faaliyet gösteren işletmelerin üst düzey yöneticilerinin katıldığı panel, insan kaynakları süreçleri, kariyer imkânları AR-GE çalışmaları sunumlarının ardından öğrencilerin karşılıklı soru ve cevapları ile sona erdi.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı