Yukarı Çık
RUS’LARIN YENİ ROTASI YALOVA OLACAK
27 Kasım 2019 Çarşamba 16:48:46
915 kez okundu.
Yalova’nın Rus turizm seyahat acentelerine tanıtılması kapsamında Rusya’nın önde gelen 45 turizm seyahat acentesi yetkilisi 18 Aralık günü Yalova’ya gelecek.


 

 

 

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Rusya'nın önde gelen turizm firmalarından NTK Intourist Seyahat Acentesi'nin kültür turizmi kapsamında Yalova'nın paket programlarına alınmasına yönelik çalışmalar kapsamında fizibilite çalışmaları yapmak üzere ekoturizm üzerine ülkemizde çalışmalar yapan ve aynı zamanda Marka Kentler Uzmanı Dr. Metin Çelik, NTK Intourist Seyahat Acentesi Yetkilisi Metin Üstün ve Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Ahmet Yiğit Yalova'da paket programa dahil edilecek konaklama, yemek yenilecek ve gezilecek yerlerin fizibilite çalışmalarını yaptılar. Rusya'dan gelecek olan turistlere yönelik 1 veya 2 gece konaklamalı paket program çıkartan Marka Kentler Uzmanı Dr. Metin Çelik ve YEKSAYDER Başkanı Ahmet Yiğit, program çerçevesinde gezilecek yerleri belirlediler.

'Pastadan pay sahibi olacak'..

NTK Intourist Seyahat Acentesi'nin 1 Kasım-31 Mart tarihleri arasında İstanbul tarihinde bir ilk olacak şekilde Rusya'nın altı büyük şehrinden İstanbul’ a direk charter seferleri düzenlediğini belirten Dernek Başkanı Ahmet Yiğit, "Üç büyük şehrin ortasında yeşili ve mavisiyle harika bir kent olan Yalova’nın mutlaka hak ettiği değere ulaşması için çalışıyoruz. İstanbul’a gelecek olan 65 bin turistin Yalova’da zaman geçirmesi ve bu pastadan Yalova turizminin de faydalanması gerek. Özellikle İstanbul’a yakın illerin de bu pastadan pay sahibi olmak için çalışıyoruz. Bu nedenle Yalova’nın en güzel şekilde tanıtılması için de belediyelerin ve turizm alanında faaliyet gösteren işletmelerin bu konuda duyarlı olmaları gerek" dedi.

'Yalova marka şehir olacak'..

Yalova’nın Rus turizm seyahat acentelerine tanıtılması kapsamında 18 Aralık günü Yalova’ya gelecek olan Rusya’nın önde gelen 45 turizm seyahat acentası yetkilisinin Yalova’da konaklayacaklarını söyleyen Yiğit, 19 Aralık günü ise Termal Kaplıcaları bölgesi, İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi, Geofit Bahçesi ve Yürüyen Köşk gezisi yapacaklarını dile getirdi. Dernek Başkanı Ahmet Yiğit, gelen misafirlere Yalova’nın en güzel şekilde tanıtılması için çalışacaklarını ve bu çalışmalara ilgili kurum ve kuruluşların da mutlaka destek vermesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Özellikle Yalova’da el sanatları ile uğraşan kişiler tarafından gezi esnasında RDKM'de Kağıt Müzesi gezisi esnasında gelecek misafirler için workshopların yapılması ve bundan sonra gelecek olan gruplara da burada satış imkanının sunulmasının Yalova turizminin gelişmesine büyük katkı sunacağını söyleyen Yiğit, el sanatlarıyla uğraşan kişilerin de gelir elde edeceklerini ifade etti. Bu tür paket programlar şeklinde Balkan ülkelerinden ve yurt içinden turizm seyahat acentelerinin de Yalova’ya gezi düzenlemeleri için Marka Kent Uzmanı Dr. Metin Çelik ile birlikte çalıştıklarını belirtti. Ahmet Yiğit, kurum ve kuruluşların ortak çalışması halinde Yalova’nın 'Marka Şehir' haline geleceğini söyledi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı