Yukarı Çık
‘Kadın güçlü olursa, ülke güçlü olur’
27 Kasım 2019 Çarşamba 13:29:15
456 kez okundu.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi’ semineri, Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ‘Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi’ semineri düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan seminere; Vali Muammer Erol, CHP İl Başkanı Nur Koçak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal, Defterdar Vekili Mustafa Karadeniz katıldı.

GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TÜRKİYE..

Programda bir açılış konuşması yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Zekiye Baş, “Bir ülkenin sürdürülebilir kalkınmada başarılı ülkeler arasında yerini alabilmesinin yolu kadınların ekonomik ve sosyal olarak güçlenmesinden geçer. Diğer yandan günümüz dünyasında ortaya çıkan gelişmeler, insani değerlerin yaşatılması ve güçlendirilmesini önemini vurgulamaktadır. Kadının güçlenmesi, bireysel hak ve menfaatlerine erişim sağlaması, aile ve toplumsal yapımızın güçlenmesi bakımından son derece hayati bir hedeftir. Kadının güçlü olduğu bir toplumda aile ve ülkede güçlü olur. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak ‘Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Türkiye’ hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülkemizde son 15 yılda kadının toplumsal statüsünün güçlendirilmesi, kadın- erkek fırsat eşitliğinin sağlanması, kadının insan haklarının korunması, kadına yönelik şiddet ve istismarın ortadan kaldırılması konularında çalışmalarımızı; kadının güçlenmesi, kadına yönelik şiddet ile mücadele, erken yaşta evliliklerle mücadele olmak üzere 3 ayrı konuda yürütüyoruz. Kadınlarımızın insan onuruna yakışır bir hayat sürmeleri, ayrıca eğitim, bilim, siyaset, ekonomi ve çalışma hayatı başta olmak üzere her alanda hak ettiklere yeri almaları ve bu alanlara değer katmaları için kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

KATILIMCILARA BELGE VERİLDİ..

Konuşmanın ardından Kadın Konukevi Müdür Vekili Tuğçe İşcanoğlu Filiz, ‘Finansal Okuryazarlık’ KOBİ Uzmanı Suzan Ulusu ‘KOSGEB Hizmetleri ve Girişimcilik’, Esra Balcı ‘İŞKUR Teşvikler ve Destekler’ konularında bilgi paylaşımında bulundular.  Program sonunda konuklara katılım belgesi verildi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı