Yukarı Çık
KADINA ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK STANDI
26 Kasım 2019 Salı 14:56:36
102 kez okundu.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Gazipaşa Caddesi’nde farkındalık standı açıldı. Stantta, ŞÖNİM hakkında bilgiler verildi.

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) tarafından Gazipaşa Caddesi’nde farkındalık standı açıldı. Stantta şiddetle karşı karşıya kalındığında yapılması gerekenler anlatıldı. Etkinliğe; İl Müdürü Faruk Uysal, İl Müdür Yardımcısı Zekiye Baş, Şube Müdürü Yunus Özdaş, Şiddet Önleme Merkezi Müdürü Sevcan Ayan Kocabaş katıldı.

Farkındalık semineri düzenlendi..

‘Kadına Şiddette Sıfır Tolerans’ ilkesiyle bir araya gelen Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi personeli, haftaya çeşitli farkındalık etkinlikleri ile başladı. Bu kapsamda düzenlenen ilk etkinlik Altınova Yaşarsan Tersanesi çalışanlarına aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele konularında bilinç kazandırmak amacıyla seminer düzenlendi. Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi hizmetleri, kadına yönelik şiddetin en temel nedenleri arasında yer alan kadın- erkek fırsat eşitsizliğinden, kadına yönelik şiddet, tanımı, biçimleri, yaygınlığı, şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkileri, konuya ilişkin ulusal ve uluslararası mevzuat ile kadına yönelik şiddet konusunda hizmet veren kurum kuruluşlar konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu. Halil İnalcık Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde Çiftlikköy İlçe Vaizi Hasan Ağırbaş ‘Ailede Erkeğin Rolü’ Sosyal Çalışmacı Selva Şengül ise ‘Aile İçi İletişim’ konulu seminerlerini gerçekleştirdiler.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı