Yukarı Çık
ARBORETUM'U GEZDİLER
26 Kasım 2019 Salı 14:56:04
158 kez okundu.
Tema Vakfı Kurucusu Hayrettin Karaca’ya ait  Karaca Arboretum’u gezen çocuklar, ağaç ve doğa sevgisini TEMA yöneticileri ve rehberleri eşliğinde gezerek öğrendiler.

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

13,5 hektar arazi üzerinde kurulu bulunan ve yaklaşık 7000 civarında değişik bitki türü, alttür, varyete ve kültür formunu barındıran Karaca Arboretum’u gezen öğrenciler, doğa sevgisini öğrendiler. Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında öğrenciler doğada bir gün geçirdi.

Tatili değerlendirdiler..

Çocuklar, doğada geçirdikleri zamanın artması, doğayı hissederek, dokunarak, koklayarak ve işiterek farklı deneyimler yaşama fırsatı bularak bedensel ve zihinsel gelişimlerinin olumlu yönde desteklemesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında öğrenciler doğayla buluştu. 'Ara Tatil' etkinlikleri kapsamında Yalova Karaca Arboretumu'nu ziyaret eden öğrenciler, farklı ağaç ve bitkiler hakkında bilgi edindiler. Öğrenciler, oynadıkları oyunlarla ekosistemin işleyişini somut örneklerle kavradılar.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı