Yukarı Çık
Öykü yarışmasında mansiyon ödülü aldı
26 Kasım 2019 Salı 13:34:19
91 kez okundu.
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı işbirliğinde ülke genelinde düzenlenen ‘Karanlığı Aydınlananlar’ adlı öykü yarışmasında Yalova Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yükümlüsü, Marmara Bölgesi’nde dereceye girerek mansiyon ödülü almaya hak kazandı. 

 

Haber / Esin KAYA

‘Karanlığı Aydınlananlar’ adlı öykü yarışması; eski hükümlülerin istihdamı konusundaki olumsuz önyargıların giderilmesi konusunda farkındalığı arttırmak ve sosyo-ekonumik anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmek amacı ile düzenlendi. Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı makamında gerçekleştirilen törende, Yalova’dan yarışmaya katılarak mansiyon ödülü alan H.Ö.'ye ödülleri Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban ve Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun tarafından verildi.

Ödülü almaktan çok mutlu olduğunu söyleyen H.Ö., ‘Kendime’ isimli öyküsüyle genç yaşta yapılan yanlış davranışların insan yaşamındaki olumsuz sonuçlarına dikkat çekerek yapılan hatalardan dolayı hüküm giymenin zorluğunu ve tahliye sonrasında da iş ve sosyal hayatlarında karşılaştıkları zorluk ve ön yargıları aşıp başarıya ulaşmak için yapılanları kalem aldığını söyledi. Ödül töreninde yarım altın ödülü alan H.Ö., mansiyon ödülü almaya hak kazandığı için oldukça mutlu olduğunu, bundan sonra da bu tarz çalışmalara katkı vermek istediğini ifade etti.

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı