Yukarı Çık
10 ayda 6650 gelen ihbar değerlendirildi
26 Kasım 2019 Salı 13:33:56
291 kez okundu.
Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 2019 yılının ilk 10 ayı içinde 757 sokak hayvanının kısırlaştırılmasını gerçekleştirirken, 153 ihbar hattına gelen toplam 6650 ihbarı değerlendirdi.

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Sokak hayvanları için birçok projeyi hayata geçiren Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, il merkezinde bulunan sokak hayvanlarına mikroçip takarak takiplerini sağlıyor. Yapılan kontrollerinin ardından çipleri takılan sokak hayvanları yasa gereği alındıkları bölgelere bırakılıyor. 6650 ihbarı değerlendiren Veteriner İşleri Müdürlüğü, 1455 trafik kazasına karışan sokak hayvanlarına da müdahale etti.

‘SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENMEYE BEKLİYORUZ’..

Sokak Hayvanlarının her türlü bakımlarını son teknoloji cihazlarla yaptıklarını, kaliteli ve uzun yaşamalarını sağladıklarını belirten Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Barınağımızda bulunan hayvanların tespitlerini duyarlı hemşehrilerimizin ihbarları ve müdürlüğümüzde bulunan ekiplerin çalışması ile gerçekleştiriliyor. Çip takılması sırasında kısırlaştırma, aşılama ve tedavi gibi 3 aşamadan geçen hayvanlar, daha sonra alındıkları noktalara geri bırakılıyor. Hayvanın kısırlaştırılması, aşıları, yaşadığı mahalle ve sokak gibi bilgiler sisteme işlenmesiyle sokak hayvanı kayıt altına alınıyor. Yapmış olduğumuz bu çalışmalarda 2019 yılının ilk 10 ayı içinde 757 sokak hayvanımızın kısırlaştırdık. 6650 gelen ihbarı değerlendirerek müdahaleler gerçekleştirdik. Tüm bunları yaparken 152 hayvanımızın gerekli işlemlerini yaparak sahiplendirdik. Vatandaşlarımızı sokak hayvanlarını sahiplenmeleri için merkezimize bekliyoruz” dediler.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı