Yukarı Çık
Musiki Derneği şehre hayat katıyor
25 Kasım 2019 Pazartesi 15:37:31
203 kez okundu.
..”İlk, orta ve lise çağı çocukların devam ettiği kurslarda piyano, keman, gitar, bağlama, şan, bateri ud, kanun ve resim derslerine ilgi çok fazla oluyor.”

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

37 yıldır gönüllük faaliyetlerini sürdüren Yalova Musiki Derneği, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Marmara Depremi’nden sonra valilik ve belediyenin isteği üzerine travmaların onarılması için görevlendirilen Musiki Derneği, Sanat Sokak’ta şehir insanlarını sanatla buluşturuyor.

‘Musiki Derneği, Yalovalılara katkı sunuyor’..

Sanat Sokak’ın şehre hayat kattığını söyleyen Dernek Başkanı Faruk Ömer Öskan, “Dernek her yaştan insanın katıldığı çalışmalarla kent halkının büyük ilgisini çekiyor. Özellikle ilk, orta ve lise çağı çocukların devam ettiği kurslarda piyano, keman, gitar, bağlama, şan, bateri ud, kanun ve resim derslerine ilgi çok fazla oluyor. Müzik kurslarının yanında huzurevlerine, diyaliz merkezlerinde tedavi gören yaşlı ve hastalara müzik terapi seansları ile şifa oluyor. Her ay düzenli olarak Yalova ve Çınarcık huzurevlerinde yaşlılara yönelik doğum günü kutlamalarında müzikli programlar düzenleyerek yaşlılarımıza moral veriyoruz. Yalova halkına yönelik düzenli konserlerde, tanınmış ses ve saz sanatçılarını Yalova’ya getirerek halk ile buluşturuyoruz. Yetenekli sesleri sahneye çıkararak gençlerin sanatsal becerilerini gelişmesine katkı sunuyoruz. 2019 yılında Türkiye genelinde Yalova, 28 etkinlik düzenleyerek kırılması zor bir rekora imza attı. İlimize konserler için kardeş koroları davet ediyoruz, Yalova’da konaklamasını sağlayıp ilimizin turizm hareketine önemli katkılar sunuyoruz. İl dışı konserde Yalova’yı temsil ediyoruz” dedi.

‘İlimizin kültür ve sanata ihtiyacı var’..

Yalova Valiliği’nin derneklere yaptığı malzeme ve kütüphane yardımından son derece memnun olduklarını ifade eden Öskan, “Valiliğimiz derneklerimizi ihya etti. İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla derneklere kütüphane desteğinde bulundu. Desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Muammer Erol’a ve İl Özel İdaresi’ne teşekkür ederiz. İlimizin yola, suya, temiz havaya ve temiz çevre ihtiyacı olduğu kadar, kültür ve sanata da ihtiyacı vardır. Yalova Musıki Derneği olarak gönüllülük anlayışı içinde kent halkının mutluluğu ve huzuru için 37 yıldır çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Atatürk’ün ‘sanatsız kalan toplumların hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünü hatırlatarak Yalova halkını çalışmalarımıza davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı