Yukarı Çık
Kadına şiddet sıfır tolerans
24 Kasım 2019 Pazar 16:51:02
168 kez okundu.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde ilimizde bir dizi programlar gerçekleştirilecek.

 

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Bilgilendirici seminerler

Bugün saat 10.00’da Altınova Yaşarsan  Tersanesi çalışanlarına, Salı günü saat 10.00’da MUDEM ve ASAM’dan hizmet alan yabancı uyruklu kişilere Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Şiddet Önleme İzleme Merkezi Hizmetleri konulu seminerler verilecek. Ayrıca bugün saat 16.00’da halka açık olarak Ailede Erkeğin Rolü ve Aile içi İletişim semineri, Çarşamba günü saat 11.00’de yine halka açık olarak Finansal Okur- Yazarlık ve Kadınların Güçlenmesi, KOSGEB Hizmetleri ve Girişimcilik, Teşvik ve Destekler semineri verilecek.

Stantlar açılacak

Bugün, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından saat 12.30’da Halk Eğitim Merkezi önünde kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalık geliştirmek ve ŞÖNİM hizmetlerini tanıtmak amacıyla stant açılarak, konu ile ilgili broşür dağıtılacak.

Kamu kurumlarına afiş asıldı

Halkın yoğun olarak müracaat ettiği ya da bulunduğu kamu kurum ve kuruluşları ile alışveriş merkezlerine 183 hattı ve ŞÖNİM hizmetleri ile ilgili afiş asıldı, broşür dağıtıldı.

Kermes düzenlenecek

Çarşamba günü saat 11.00- 14.00 saatleri arasında Cevdet Aydın Parkı’nda ilimizde bulunan kadın kooperatifleri üyeleri, kadın konukevinde kalan kadınlar, Yalova Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden hizmet alan kadınlar, Çınarcık ile Merkez Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden hizmet alan kişiler tarafından el emeği ürün ve yiyeceklerin sergi ve satışının yapılacağı kermes düzenlenecek.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı