Yukarı Çık
'MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NÜ GÖREVE DAVET EDİYORUZ!'
5 Kasım 2019 Salı 16:01:48
1013 kez okundu.

 

 

 

Yalova Servis İşletmecileri Odası, bu yıl için yapılan engelli taşıma ihalesi ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Oda yönetiminin de katıldığı bir basın açıklaması yapıldı ve açıklamada engelli taşıma ihalesini alan firmanın araçlarının engelli rampalarının bulunmadığı belirtildi..

 

"Bu yıl işi alan firma, aynı zamanda bu işi bir teknik şartnameye uygun yapmayı, ve okullar açılmadan araçlarını uygun hale getirmeyi, bunlar için şoför ve hosteslerini okul servis araçları yönetmeliği hükümlerine uygun sertifikalı şekilde hazırlayıp, Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeliydi"..

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Servis İşletmecileri Odası, engelli taşıma ihalesi ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Oda yönetimi tarafından yapılan açıklamada, engelli taşımacılığı yapan firmanın araçlarının ve şoförlerinin yetersiz olduğu belirtildi. AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve Servis Odası Eski Başkanı Arif Oktay Tunç, yaptığı açıklamada, "Yalova'da her yıl yapıldığı gibi bu yıl da engelli taşıma ihalesi yapıldı. Bu ihalede şartlara uyan her firma veya şahıs ihaleye girebilir. Bu ihalenin bir başka özelliği de özel öğrenciler taşıyor olması. Bu ihalelerde 36 tane hat var. Bu 36 tane hattın da rampalı ve engelliye uygun şekilde araç olması gerekiyor. Bu özellikleri aynı zamanda ruhsatlara işlemek ve muayeneden de geçmesi gerekiyor. Bu yıl şehir dışından bir firma bu işi aldı. Biz bu araç teminin de bulunmadık. Kendisi de bu işi yapmaya başladı" dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nü göreve davet etti..

"Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de sınıfta kaldığı bir nokta var" diyen Tunç, "Hosteslerin ve şoförlerin sertifikalı olması gerekiyor. Bu ihaleyi alan firmanın ya da şahsın, 36 aracın en az 25 tanesine ne uygun şoför, ne uygun hostes ne de uygun bir araç var. 1999 yılından beri Yalova'da mücadele yapıyoruz. Türkiye'de en kaza, en az kötü olaylara karışmış olan il Yalova'dır. Bugüne kadar verdiğimiz emeklerimiz de zayii oldu. Sanki bunu servis odası yapıyor" ifadelerine yer verdi.

'Cezaları bizim üstümüze atıyor'..

İhale şartnamesinde bütün maddelerin açık olduğunu söyleyen Tunç, "Araç ve şoför uygun değilse cezalandırılıyor. Bu ihaleyi alan firma yemiş olduğu cezaları bizim üstümüze atıyor. Yazılmış olan cezaları ne Emniyet Müdürlüğü'ne ne de belediyeye yaz deme şansımız var. Bizim böyle bir gücümüz yok. Yedikleri cezaları da liste halinde yayınlamışlar. Yazılar cezalarda teknik şartnameye uymadığı ispatlıyor. Bunu iptal etmeyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü de 10 gün süre verdi. 10 gün süre vermek demek ilk gün aracını tamamlamayan adamın 10 gün daha bu işi yaptı demektir" dedi.

'Sorumlusu Müdür'dür'..

"Şimdi Milli Eğitim Müdürlüğünü bu araçları devamlı kontrol etmeye davet ediyoruz" diyen Tunç, "Bunlar halen daha yasal süreci yerine getirmiyor. Bu konuda bir sıkıntı olursa sorumlusu Milli Eğitim Müdürü'dür. Bizler Yalova servisçileri her zaman taksicilerin de, minibüsçülerinin de ve bütün şoför esnafının haklı davasında yanındayız. Şimdi hem Yalova da servisçi esnafının bu zamana kadar vermiş olduğu mücadeleyi böyle sudan sebeplerle yok olması ve lekelenmesini kabul etmiyoruz. İşini düzgün yapan her esnafın yanındayız. Bizim yanımızda olanların yanında olmayanların karşısındayız" ifadelerine yer verdi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı