Yukarı Çık
Subaşı Sözlü Tarih Çalışma Grubu ‘CRAFTİSTANBUL’ El Sanatları Fuarı’nda
5 Kasım 2019 Salı 16:00:15
522 kez okundu.

 

Haber / Esin KAYA

 

Subaşı Sözlü Tarih Çalışma Grubu ve Subaşı Göç Müzesi, Atis Fuarcılık Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nden ‘CRAFTİSTANBUL’ El Sanatları Fuarı’na aldığı davet üzerine katılıyor.

Subaşı Sözlü Tarih Çalışma Grubu ve Subaşı Göç Müzesi’ne gönderilen davet yazısında, “06-10 Kasım tarihleri arasında, İstanbul-Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz ve gelenekselleşmesini öngördüğümüz CRAFTİSTANBUL El Sanatları Fuarı’nda, el sanatları alanında ilgi çekici bir birikimi olan Subaşı İlkokulu Göç Müzesi’nin de katılması dileğindeyiz. Balkan Göçü sürecinde Türkiye’ye getirilen, ‘çeyiz kültürü’nün zenginliklerini bugüne taşıyan müzenizin bu koleksiyon sergisi ile fuarda yer alması ülkemiz için bir kazanç olacaktır” ifadeleri yer aldı.

Subaşı Sözlü tarih Çalışma Grubu yöneticisi Zeki Gürsu, “Beldemin ve kentim Yalova’nın tarihini, geleneklerini, kültürünü yansıtacak ve tanıtacak gurur verici bir çalışmaya daha imza atmanın onurunu yaşıyoruz. Grup üyelerime birlikte çalıştığımız proje arkadaşlarıma, desteklerini esirgemeyen beldemin güzel insanlarına,  destekleri ve yardımları ile her zaman yanımızda olan Sevgili Hocam Uşak Üniversitesi Moda Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Şebnem Ruhsar Temir Gökçeli’ye, beldem ve grubumuz adına çek teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı