Yukarı Çık
 Asya’dan Avrupa’ya yürüdüler
5 Kasım 2019 Salı 14:41:01
602 kez okundu.

Doğadayız Etkinlik Grubu, Vodafone 41. İstanbul Maratonu’na katıldı

 

 

Haber / M. Ali CANTÖRÜN

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda’Çocuklar için koş’ temasıyla düzenlenen Vodafone 41. İstanbul Maratonu gerçekleşti. Maratonun startını, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, İBB Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy birlikte verdi.

Etkinlikte Yalova’yı; Doğadayız Etkinlik Grubu 59 kişilik bir katılımcıyla temsil etti. Pazar günü sabahın erken saatlerinde Yalova’dan üç araçla yola çıkan Doğadayız Etkinlik Grubu, Topçular’dan Eskihisar’a arabalı vapurla geçti. Yolculuk sırasında arabalı vapurda kahvaltısını yapan ve birbirleriyle sohbet yapıp keyifli bir yolculuk geçiren katılımcılar, E-5 üzerinden maratonun başlangıç noktasına ulaştılar. İstanbul’un Asya kıtasında başlayan halk koşusu ve yürüyüşüne katılanlar, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde bol bol fotoğraf çekme keyfini yaşadılar ve renkli görüntüler oluşturdular. Yaklaşık 8 km’lik halk koşusu ve yürüyüşü, köprü geçişinden sonra Beşiktaş ve Dolmabahçe’deki Vodafone Arena önünde son buldu. Burada aldıkları göğüs numaralarını kaşelettiren yürüyüşçüler, kısa bir metro yolculuğunun ardından araçlarla İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Sarıyer’e ulaştı. Burada İstanbul Boğazı’nın güzel görüntüsü eşliğinde yemeklerini yiyen, kahvelerini içen katılımcılar, keyfi bir zaman geçirdiler ve daha sonra yorgun ama mutlu bir şekilde Yalova’ya döndüler.

ERGÜL’DEN KATILIMCILARA TEŞEKKÜR..

Doğadayız Etkinlik Grubu Lideri Akın Ergül, her yıl olduğu gibi bu yıl da bu önemli organizasyonda yer almanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Ergül, “Vodafone 41. İstanbul Maratonu, anılarımızda ve tarihin sayfalarında yer aldı. Katılan, anlayış gösteren ve emek veren tüm arkadaşlarıma tek tek teşekkür ederim” dedi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı