Yukarı Çık
 650 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU YÜKSELİYOR!
3 Kasım 2019 Pazar 15:09:23
965 kez okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, “İnşaatın takibindeyiz. En kısa sürede ilimize gelen öğrencilerimize yurt imkanlarımızı sunacağız” dedi.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yalova Üniversitesi’nin tam karşısına yapılan 650 kişilik yurt inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

 

..”Aileler, çocuklarının tercihlerinde barınma imkanlarını göz önünde bulunduruyorlar. KYK yurtları, bir üniversitenin başarı sıralamasını da etkiliyor.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan 650 kişilik öğrenci yurdunun inşaatı devam ediyor. Yalova Üniversitesi’nin tam karşısına yapılan yurdun içerisine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binası da inşa edilecek.

En iyi imkanlar sağlanıyor..

Öğrencilerin KYK yurdu seçiminin üniversitenin başarısını da etkilediği söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, şöyle konuştu: “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak daha fazla öğrencimize barınma imkanı sağlamak için tüm gücümüzle çalışmaktayız. Bu amaçla üniversitemizin karşısında başlayan 650 öğrenci kapasiteli yurt inşaatı hızla devam ediyor. İnşaatın takibindeyiz. En kısa sürede ilimize gelen öğrencilerimize yurt imkanlarımızı sunacağız. Aileler, çocuklarının tercihlerinde barınma imkanlarını göz önünde bulunduruyorlar. KYK yurtları, bir üniversitenin başarı sıralamasını da etkiliyor. Biz bu başarıyı en üstlere taşımak istiyoruz. Hem üniversitemize hem de öğrencilerimize katkı sunmak istiyoruz. Yurtların yapılması ile birlikte öğrenciler kalacak yer sıkıntısı yaşamayacaklar. Devletimizin sunmuş olduğu tüm imkanlardan faydalanacaklar. Kredili Yurtlar Kurumu, yurt içinde ve dışında öğrenim gören öğrenciler için yurtlar yapmaktadır. Yurtlarımızda barınan öğrencilerin dersleri dışında kalan zamanlarında en iyi şekilde değerlendirmelerini, bedensel, zihinsel ve kültürel yönlerini geliştirmelerini sağlamak, aralarında dostluk ve kardeşlik bağlarını artırmak amacıyla sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenmekte, iller ve yurtlar arasında turnuvalar yapmakta, yurtlara yeni kayıt yaptıran öğrencilere uyum sağlamaları için programlar düzenlenmektedir.”

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı