Yukarı Çık
96. YILDA ATA’NIN KENTİ YALOVA TEK YÜREK OLDU
30 Ekim 2019 Çarşamba 16:31:32
793 kez okundu.

 

Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle Yalova, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kentine yakışır şekilde kutladı. Düzenlenen ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’nde ise devlet, millet, ordu omuz omuza yürüdü. Yürüyüşe binlerce vatandaş katıldı.

Haber / Ebru HASBULAT

Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü kutlama etkinlikleri sebebiyle kentimizde birçok etkinliğe imza atıldı. Yalova Valilik makamında düzenlenen il protokolünün bayramlaşma töreninin ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama töreni düzenlendi. Akabinde Yalova Kent Müzesi’nde ‘Tarihi Fotoğraf ve Belgelerle Cumhuriyet Bayramları’ konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Saatler 17.00’yi gösterdiğinde ise meydanda Yalova Üniversitesi Gençlik Kulübü’nün konseri gerçekleştirildi. Güne damgasını vuran ise devlet, millet ve ordunun hep birlikte omuz omuza yaptığı ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ oldu. Öte yandan Yalova Valiliği tarafından Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir resepsiyon verildi. Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen günün son programı Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde yapıldı. Nevbahar Türk Sanat Müziği Topluluğu, birbirinden güzel eserlerini Yalovalılar için seslendirdi.

CUMHURİYET BAYRAMLARI KONULU SERGİ AÇILDI..

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama töreni sonrasında Yalova Kent Müzesi’nde ‘Tarihi Fotoğraf ve Belgelerle Cumhuriyet Bayramları’ konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini Yalova Valisi Muammer Erol ve Belediye Başkanı Vefa Salman birlikte kesti. Vali Erol ve Başkan Salman, il protokolünün de katılımıyla sergiyi birlikte gezip fotoğraflar hakkında detaylı bilgiler aldı. 

‘CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ’NDE DEVLET, MİLLET, ORDU OMUZ OMUZA..

Bu sene 96. yılını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda devlet, millet, ordu hep birlikte yürüdü. Yürüyüşe katılanlara Türk bayrakları dağıtıldı. Ay-yıldız desenli tişört giyerek meydanda yürüyüş için toplananlara hitap eden Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalovalıların bayramını kutladı. Ellerde bayraklarla marşlar söylenerek düzenlenen yürüyüşe binlerce Yalovalı katıldı. Yürüyüş; Cumhuriyet, Fatih, Spor, İstanbul, Mimar Sinan C addeleri güzergâhında devam ederek başlangıç noktası olan 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Yapılan yürüyüşe Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, Yalova Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar da katıldı. Yürüyüşün sonunda 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda bir de havai fişek gösterileri yapıldı.

NEVBAHAR 29 EKİM’DE GECEYE RENK KATTI..

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Yalova Belediyesi’nin düzenlediği Nevbahar Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun gerçekleştirdiği konser yoğun katılımla gerçekleşti. Başkan Vefa Salman konsere eşi Dilek Salman ile birlikte katıldı. Koronun şefliğini Haluk Çevik’in yaptığı Nevbahar Türk Sanat Müziği Topluluğu, çalınan müzikler, söylenen şarkılar ve marşlarla geceye renk kattı. Gece geç saatlere kadar süren konserde Başkan Salman da şarkılara eşlik edip konserin sonunda zeybek oynadı.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı