Yukarı Çık
İSTİHDAMDA SEFERBERLİK
24 Ekim 2019 Perşembe 16:43:03
936 kez okundu.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

 

 

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2019 yılı IV. olağan toplantısını Yalova Valiliği Toplantı Salonu’nda Vali Muammer Erol başkanlığında yapıldı..

 

Toplantıda; daha önce alınan kararlar doğrultusunda yapılan faaliyetler, ilin istihdam verileri, engelli istihdamı, yabancı işçi çalıştırma ile ilgili mevzuat ve 2019 yılı ilave istihdam ile ilgili seferberlik görüşüldü..

 

Haber / Esin KAYA

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2019 yılı IV. olağan toplantısını Yalova Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Vali Muammer Erol başkanlığında yapılan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı’na, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Yalova Belediye Başkanlığını temsilen Cevdet Bekler, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, Yalova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. H. Yunus Taş, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Aydın Bakoğlu, İl Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin, TÜRK-İŞ Temsilcisi Murat Şahin, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, HAK-İŞ Temsilcisi Nebi Karagöz, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Temsilcisi Murat Arslanhan, MARKA Temsilcisi Murat Özkan ve kadın derneklerini temsilen Yalova Girişimci Kadınlar Derneği’nden Tijen Evcin katıldı.

Toplantıda; daha önce alınan kararlar doğrultusunda yapılan faaliyetler, ilin istihdam verileri, engelli istihdamı, yabancı işçi çalıştırma ile ilgili mevzuat ve 2019 yılı ilave istihdam seferberliği ile ilgili gerçekleştirilen çalışmaların görüşülmesinin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

           

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı