Yukarı Çık
Estetik bir görünüme kavuşacak
9 Ekim 2019 Çarşamba 16:12:49
479 kez okundu.

Batı sahil bandına yeni düzenleme yapılacak

 

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, batı sahil bandındaki 17 Ağustos Parkı içinde bulunan tesislerin kentsel tasarım projeleri ile yenileceğini söyledi.

Haber / Esin KAYA

 

Yapılan düzenleme ve peyzaj çalışmaların ardından Yalovalı vatandaşların tercihleri arasında yer alan doğu sahil bandından sonra batı sahil bandında da çalışmalar hız kazandı. 17 Ağustos Parkı dolgu alanı üzerindeki tesisler için yapılan projeler tamamlandı. Projelerin tamamlanmasının ardından batı sahil bandı estetik bir görünüme kavuşacak.

Yapılan projeler ve çalışmalar hakkında açıklama yapan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, şunları dile getirdi: “Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda yapmış olduğumuz düzenlemelerin ardından güzel bir görünüme kavuşan doğu sahil bandında olduğu gibi batı sahil bandı için de projelerimize başladık. İlk olarak 17 Ağustos Parkı dolgu alanı üzerinde bulunan tesislerin projelerini hazırladık. Bu projeleri kamuoyu ve esnafımızla paylaşacağız. Hemen akabinde ise çalışmalarımıza kısa süre içinde başlayacağız. Kentsel tasarım projelerimizin bitimiyle bu alan estetik, doğal renk malzemelerin kullanıldığı bir alan olacak. Yapılacak olan yeni düzenlemeler sonrasında bu alanda bulunan çay bahçeleri ve tesis alanları için yeni yapılacak olan kiralama yöntemine gidilecek. Nizami yapılaşma alanı içinde estetik açıdan kentimizi güzelleştirecek olan yapılarda esnafımız faaliyetlerini daha modern bir şekilde sürdürecek.”

GEÇİCİ TERMİNAL İÇİN PROJE HAZIRLANIYOR..

Kent merkezinde bulunan geçici terminal için proje hazırlandığını belirten Başkan Yardımcısı Güleç, “Yalova geçici terminalimizde bulunan büfeler için de kentsel tasarım projemiz hazırlanmaktadır. Mevcut halde bulunan dağınık yapılaşma ve kötü görüntünün önüne geçecek tasarımımız tamamlandığında projemizikamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı