Yukarı Çık
ALTINOVALI ÇOCUKLAR SANAT VE SPORLA BÜYÜYECEK!
8 Ekim 2019 Salı 16:50:59
649 kez okundu.

OKULLAR ŞENLİK YERİ OLACAK

 

 

Altınova Kaymakamlığı, Altınova Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen ‘7’den 77’ye Çevrimiçi Altınova’ projesi ile gençler; sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerle buluşturulacak.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Altınova Kaymakamlığı, Altınova Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen ‘7’den 77’ye Çevrimiçi Altınova’ projesinin tanıtımı yapıldı. Altınova Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar katıldı. Eğitimde, sanatta, sporda, kültürde sürdürülebilir projeler hayata geçirmek istediklerini ifade eden Dr. Oral, projeleri anlattı.

Projeleri tek tek anlattı..

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral; ilkokul, ortaokul, lise ve ilerleyen süreçte üniversiteyi de kapsayacak olan projeleri şöyle sıraladı: Geleceğimdeki ben, ilçe tanıtım programı, gönüllü zabıta, hobi bostanları, gençlik korosu, çocuk korusu, Türk halk müziği yarışması, pandomim atölyesi, çocuk ve gençlerden oluşan tiyatro kulübü, tiyatro etkinliği, sineme etkinliği, şiir dinletisi, satranç spor kulübü, bocce turnuvası, genel spor turnuvaları, oryantrıng spor eğitimi etkinlikleri düzenlenmesi, plaj voleybolu ve futbol turnuvası, basketbol turnuvası, Altınova ilçesi dart turnuvası, Altınova yürüyor, zeka ve kutu oyunları turnuvası, spor camiası Altınova'da buluşuyor, önemli günler, belirli günlerin önemi, desteğimiz yeni başlayan geleceğe, daha iyi yarınlara, meslek tanıtımları, doğru lise seçimi, staj sahası tanıtımları, yetenekle girilen liseler ve üniversiteler, güzel üniversitem, yetenek sınavlarına hazırlık kursu, robotik kodlama, kişisel gelişim ve motivasyon seminerleri, okullarda beceri atölyeleri, kitap okuma etkinliği, okur-yazar buluşması, resim sergisi, Altınova fotoğraf yarışması, duvarları renklendirelim, gençlik festivali, geleneksel çocuk oyunları.

‘Öğrencilerimizi sanatsal faaliyetlerle buluşturacağız’..

Dr. Oral, “Gençlerimizi ve çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istiyoruz. Tarihimize tanıklık etmiş illerimize çocuklarımız hayatları boyu gidemeseler de, bir sefer gidebilmelerini sağlayacağız. Tiyatroya belki çocuklarımız gidemiyordur, en azından okul süresince üç kez tiyatroya gitmiş olacaklar. Tüm öğrencilerimizin sinemayla buluşmasını sağlayacağız. Sinemayı, tiyatroyu, resmi, müziği destekleyip, sadece ders başarısı değil, sanatsal faaliyetlerle de öğrencilerimizi buluşturmak istiyoruz. Bunu proje kapsamında ve devamlılık arz eden şekilde yapmak istiyoruz. Projeleri kişisellikten çıkarıp, kurumsal bir hale getiriyoruz. Bu işleri kaymakamımızın başkanlığında yapmak istiyoruz” dedi.

‘Okullar şenlik yeri olacak’..

İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, “Bu işleri daha önceden parça parça yapıyorduk. Şimdi daha profesyonel projeler haline getirdik. Sayın Kaymakamımızın başkanlığında ve belediye başkanımızın da destekleriyle ilçemizdeki gençlerimizin sadece akademik başarılarla değil, sosyal, kültürel ve sportif başarılarla da yeteneklerinin ortaya çıkması için güzel bir proje ortaya çıkardık. Geleceğimiz olan gençlerimizi yarınlara daha iyi hazırlamak adına bu projelere dört elle sarılacağız. Okullarımızı şenlik yerleri haline getireceğiz. Ülkemizin kültürel alanlarını gezmeleri için imkanlar sunacağız” ifadelerini yer verdi.

‘Birlikte olduğumuz zaman güçlüyüz’..

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, “Bu projede hepimiz çevrimiçi olacağız. Sadece gençler, çocuklar değil, yaşlılarımız, esnafımız ve tüm vatandaşlarımız çevrimiçi olacak. Bizim amacımız bu. Bir insan sadece akademik işlerle hayatını devam ettiremiyor. Sanatla, kültürle, sporla bir bütünüz. Hepimiz bu amaç doğrultusunda çalışacağız. Okuma ile ilgili bir proje var. Okuma grupları oluşturulacak. Bu gruplarda esnaf, siyasi partiler, çeşitli meslek grupları ve çocuklarımız yer alacak. Birbirlerine okudukları kitapları anlatacaklar. Halkı da içine alan yarışmalarımız olacak. Biz; birlikte olduğumuz zaman güçlüyüz. O yüzden herkesi bu projelerin içine katacağız. Bu projeleri daha artıracağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Özyiğit ile Başkan Oral işbirliği protokolünü imzaladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı