Yukarı Çık
MALİYETİ 40 MİLYON TL
7 Ekim 2019 Pazartesi 16:57:33
1036 kez okundu.

EĞİTİM TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMI

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında İsmetpasa Mahallesi'nde yapımı planlanan 40 milyon TL bedelli Yalova Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) binasında sona yaklaşıldı.

 

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, OÇEM binası hakkında basın mensuplarına gezdirerek çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

OÇEM binası 8 blok 14 bin 250 m2 kapalı alandan oluşan OÇEM binası 1 ay sonra geçici kabul yapılacak, binanın faaliyete geçmesi ise 2020 yılında olacak. OÇEM'de yaklaşık 250-300 öğrenci eğitim ve öğretim görecek. Okulla ilgili bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, "Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Burası 5 yıllık bir emeğin karşılığı. Biz bu emeğin karşılığını görmekten çok büyük mutluluk duyuyoruz. Bir ay içerisinde tamamlanması bekliyoruz. 1 ay sonra iç donanım çalışmaları yapılacak. Tam hazır olmadıkça buraya giriş yapmayacağız. En yakın tarih ikinci dönem başı ile açmayı planlıyoruz. En kötü ihtimalle diğer eğitim-öğretim yılına açılmış olur. Şu anda zaten dışarıda kalan öğrencimiz yok. Gelecek seneye burası tam kapasite ile çalışmış olur. Önce Yalova'da yaşayan çocuklarımız burada eğitim görecekler. Özel eğitim sisteminde çevre illerden öğrenci kabul etmek mümkün olmuyor. Ancak Yalova'da ikamet edenler burada eğitim görebilir. İlave ödeneklerle beraber 40 milyonluk yatırım oldu. Yalova'da eğitim tarihimizin en büyük yatırımı diyebiliriz. Özel çocuklarımıza en özelini hak ettiklerini düşündük. Yalova'nın en manzaralı yerinde, bütün imkanların olduğu bir kampus yaptık" ifadelerine yer verdi.

'4 duvardan oluşan sıradan bir bina değil'..

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar da, "Burası Türkiye'nin en büyük konsept projesi olacak. Yalova'da böyle bir projenin yapılması son derece takdire şayan. Böylesine güzel bir projenin Yalova gibi bir yerde olması ayrı bir memnuniyet veriyor. İçerisinde oyun alanları, spor salonları, yüzme havuzları gibi alanlar bulunuyor. İnşallah ilimize ve ülkemize faydalı olur. Bina, 4 duvardan oluşan sıradan bir bina değil. Fonksiyonel olması sebebiyle özel dizayn edilmiş bir bina. Yalova'mıza hayırlı ve uğurlu olsun" diye konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı