Yukarı Çık
MÜLTECİ KOTASI DOLDU! YENİLENMEYECEK..
4 Ekim 2019 Cuma 16:21:53
934 kez okundu.

 

 

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, mültecilerin artık şehre girişinin yasaklandığını belirtti..

 

"AK Parti Yalova İl Başkanlığı olarak İçişleri Bakanlığı ve İl Göç İdaresi ile yapılan çalışmalar sonucunda Suriyeli mülteciler için ilk kayıt ikamet oturum izni kapatılmıştır."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Savaştan kaçan ve Türkiye’nin değişik şehirlerine giden Suriyeli mültecilere Yalova'da kısıtlama geldi. Yalova AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, "Oturum izni Yalova’da kapatılmıştır. Şehrimizde yaşayan mülteci sayısının artık üzerine çıkılmayacağı ve zamanla azalmaya başlayacağı değerlendirilmektedir" dedi. Yalova'nın turizm kapsamında yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yaptığını söyleyen Bağatar, artık mülteci sayısının azalmaya başlayacağını dile getirdi.

'Kota doldu yer yok'..

Artık Yalova'da mülteci kotasının dolduğunu ifade eden Bağatar, "Yalova’mız turizm kapsamında yerli yabancı turistlere geçmişten bugüne ev sahipliği yapmaktadır. Hükümetimizin son yıllarda yapmış olduğu ulaşım hamleleriyle şehrimiz ulaşabilirlik noktasında cazibesini her geçen gün arttırmaktadır. Bu minvalde şehrimizin mevcut nüfusu, sezonluk yerleşim ve misafir kat sayısı göze alındığında oturma izni talep eden ve mevcut oturum alan Suriyeli mülteciler için Milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol tarafından İçişleri Bakanlığı ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile yapılan çalışmalar sonucunda 'ilk kayıt oturum izni' Yalova’da kapatılmıştır. Şehrimizde yaşayan mülteci sayısın artık üzerine çıkılmayacağı ve zamanla azalmaya başlayacağı değerlendiriliyor" dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı