Yukarı Çık
ULUSLARARASI ÖĞRENCİ SAYISI ARTACAK
2 Ekim 2019 Çarşamba 16:19:40
693 kez okundu.

ÜNİVERSİTE VE MEB ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

 

 

 

 

  • Yalova Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı..

 

Protokolün amacının üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına uluslararası öğrenci başvuru ve değerlendirme işlemlerinde izlenecek ortak ilke ve esasların düzenlenmesi, Türkiye’deki eğitim seçeneklerinin etkin biçimde tanıtılması ve Türkiye’ye olan akademik ilginin arttırılması ve Türk üniversitelerinde uluslararası öğrenci sayısının arttırılması olduğu vurgulandı..

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı Tanıtım ve İşbirliği Protokolü Rektör Prof. Dr. Suat Cebeci ile Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran tarafından imzalandı.

Temsilciliklerde sınav yapılacak..

Yapılan işbirliği protokolünün, Yalova Üniversitesi’nde ve Türkiye’deki farklı üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrencilerin girecekleri Yalova Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı'nın yurt dışında Bakanlığa bağlı temsilcilikler ile işbirliği içerisinde yapılmasını kapsadığı ifade edildi.

Yabancı öğrenci sayısı artırılacak..

Protokolün amacının üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına uluslararası öğrenci başvuru ve değerlendirme işlemlerinde izlenecek ortak ilke ve esasların düzenlenmesi, Türkiye’deki eğitim seçeneklerinin etkin biçimde tanıtılması ve Türkiye’ye olan akademik ilginin arttırılması ve Türk üniversitelerinde uluslararası öğrenci sayısının arttırılması olduğu vurgulandı. Protokol kapsamında üniversitenin Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavları'na ev sahipliği yapacağı, Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı başvurularının alınmasından sınavın uygulanarak sonuçlandırılmasına kadar tüm süreci planlayarak hayata geçireceği belirtildi.

           

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı