Yukarı Çık
'BALIKÇI BARINAĞI YALOVA'YA YAKIŞMALI'
25 Eylül 2019 Çarşamba 16:06:29
1082 kez okundu.

 

 

 

Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Su Ürünleri ve Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Hasan Karakaş ve yönetimine iade-i ziyarette bulundu..

 

.."Yalova’ya yakışan bir balıkçı barınağı yapılmalıdır. Dere ağzı mevkiinde bir barınak daha var. Burası bizim için alternatif. Burada yapılan çalışmalar tamamlanana kadar balıkçılarımız orada kalabilir."

 

.."İlimizde yıllardır gündemde olan ancak bir türlü sonuçlandırılamayan bir balık mezadı konusu var. Yalova’da bir balık mezadının kurulması 4-6 ilin balıklarını buradan satması anlamına gelir."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Su Ürünleri ve Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Hasan Karakaş ve yönetimine iade-i ziyarette bulundu. Balıkçılar çay bahçesinde gerçekleşen buluşmada Vali Erol'a lokalin vazgeçilmezi olan çay, simit ve peynir ikram edildi. Yalova Valisi Muammer Erol, ildeki balıkçılar hakkında Karakaş'tan bilgiler aldı.

'Destek istiyoruz'..

Barınak hakkında bilgi veren Kooperatif Başkanı Hasan Karakaş, "Balıkçı barınağımız gerçekten kötü durumda. Burada kooperatif olarak iyileştirme çalışması yapmamız mümkün değil. Konuyu milletvekillerimize aktardık. Onlar da Ankara’da gerekli çalışmaları gerçekleştiriyor. DLH burada inceleme yaptı ve bir rapor hazırladı. Bu rapor vekillerimiz tarafından bakanlığa sunulacak. Biz sizin de bu konuda desteğinizi istiyoruz. Yalova’ya yakışan bir balıkçı barınağı yapılmalıdır. Dere ağzı mevkiinde bir barınak daha var. Burası bizim için alternatif. Burada yapılan çalışmalar tamamlanana kadar balıkçılarımız orada kalabilir. Gittiğimiz ve gördüğümüz iller arasında en kötü balıkçı barınağı Yalova’da” diye konuştu.

'Barınağı en kötü il Yalova'..
Balık mezadı konusunda bilgilendirmede bulunan Karakaş, "İlimizde yıllardır gündemde olan ancak bir türlü sonuçlandırılamayan bir balık mezadı konusu var. Yalova’da bir balık mezadının kurulması 4-6 ilin balıklarını buradan satması anlamına gelir. Bu da hem devletimiz, hem Yalova hem de buradaki balıkçı esnaflarının kazanması demek. Bu konuda gerek vekillerimizden ve gerekse de sizden destek istiyoruz” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı