Yukarı Çık
ACİL ÖNLEM ALMALIYIZ!
24 Eylül 2019 Salı 15:02:00
941 kez okundu.

 

 

Yalova Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Osman Kendir, korkutan açıklamayı yaptı:

'BU DEPREM MARMARA DEPREMİ'NİN AYAK SESLERİ'

 

Yalova Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Osman Kendir, dün sabah saat 11.01'de Marmara Denizi'nde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremle ilgili korkutan açıklamayı yaparak, önlem alınması çağrısında bulundu..

 

.."Beklenen Marmara depremi 'ben buradayım' dedi. Bu depremi doğru okumak lazım. Silivri açıklarındaki yaşanan deprem beklenen Marmara Depremi'nin ayak sesleridir."

 

.."Yalova’da acilen bir kentsel dönüşüm master planı yapılmalı ve riskli bölgelerde binalar zeminle uyumlu hale getirilmelidir. Yaşanması beklenen Marmara Depremi’nin Yalova’da ağırlıklı olarak sahil bölgelerindeki evleri etkileyeceğini tahmin ediyoruz."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Osman Kendir, dün sabah saat 11.01'de Marmara Denizi'nde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yaptı. Meydana gelen depremin beklenen Marmara Depremi ile ilgili bağlantısının olduğunu söyleyen Kendir, uyarılarda bulundu. "Her an deprem olabilir" diyen Kendir, " Yalova’da acilen bir kentsel dönüşüm master planı yapılmalı" diye de sözlerine ekledi.

'Kentsel dönüşüm planı yapılmalı'..

Marmara Denizi'nin Silivri açıklarında meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki deprem hakkında gazetecilere bulunan Yalova Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Osman Kendir, “Beklenen Marmara depremi 'ben buradayım' dedi. Bu depremi doğru okumak lazım. Silivri açıklarındaki yaşanan deprem beklenen Marmara Depremi'nin ayak sesleridir. 'Ben buradayım' diye bize hatırlattı. Bu depremin 3,0 -3,5 büyüklüğüne yakın artçıları ya da kendi büyüklüğünde başka bir deprem olabilir. Olursa da şaşırtıcı olmamalıdır. Buradaki fay hattının 7,0 ya da 7,5 büyüklüğünde bir deprem üreteceği konusunda herkes hemfikir. Bu bölgede yaşanan depremlerin periyodik hareketliliğine bakıldığında her an bir deprem olabilir demek mümkün. Kentsel dönüşümün hızlandırılması ve özellikle riskli bölgelerde yapıların bir an önce zeminle uyumlu hale getirilmesi lazım. Kentsel dönüşüm master planları hazırlayarak şehirler, riskli alanlarda ada bazında veya mahalle bazında dönüşme gitmelidir. Yalova’da acilen bir kentsel dönüşüm master planı yapılmalı ve riskli bölgelerde binalar zeminle uyumlu hale getirilmelidir. Yaşanması beklenen Marmara Depremi’nin Yalova’da ağırlıklı olarak sahil bölgelerindeki evleri etkileyeceğini tahmin ediyoruz" diye konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı