Yukarı Çık
YALOVAM’DAN İMES’E ZİYARET
22 Eylül 2019 Pazar 15:19:47
947 kez okundu.

 

‘Yalova ekonomisine değer ve güç katacak’

 

Yalovalılar Derneği (YALOVAM) yönetim kurulu, beraberinde çeşitli sektörlerde faaliyet yürüten Yalovalı işadamları ile birlikte Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (İMES) sahasını ziyaret etti.

YALOVAM Derneği yönetim kurulu ve Yalovalı işadamlarına İMES OSB’de yürütülen çalışmalar ve gelinen aşama hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, İMES, Türkiye’de ‘Yeşil OSB’ standartlarına uygun olarak kurulacak ilk organize sanayi bölgesi olacak. Bu yatırım, Yalova ve bölge ekonomisine çok ciddi bir katma değer sağlayacak” diye konuştu.

YALOVAM Derneği olarak, Yalova’nın sektörel gelişimini ve ekonomik büyümesini çok önemsediklerine vurgu yapan Kenan Baş, “Bu nedenle de ilimizdeki yatırımları yakından izliyoruz. İMES OSB de bizim için bu çerçevede çok önemli bir yatırımdır. Bu önemli yatırımın Yalova ekonomisine değer ve güç katacağına inanıyoruz” dedi.

 

Başkanlığını İnşaat Mühendisi Kenan Baş’ın yaptığı YALOVAM Derneği yönetim kurulu ve Yalovalı işadamları, İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir tarafından yeni oluşturulan İMES OSB Yönetim Binası’nda ağırlandı. Ziyarette, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı ve YALOVAM Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Soygüzel ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İMES OSB Yönetim Kurulu Üyesi Selim Karahan da hazır bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir tarafından, İMES OSB’de yürütülen çalışmalar ve gelinen aşama hakkında bilgi sunuldu. Yalova’da çok farklı, modern ve çevreci bir OSB oluşumu için çalıştıklarını ifade eden Özdemir; İMES’in, Türkiye’de ‘Yeşil OSB’ standartlarına uygun olarak kurulacak ilk organize sanayi bölgesi olacağını söyledi. Bu yatırımın, Yalova ve bölge ekonomisine çok ciddi bir katma değer sağlayacağını belirten Direnç Özdemir, yüksek kalite ve uygun fiyat politikası çerçevesinde yerel firmalarla da çalışmanın kendileri için de en rasyonel davranış olacağını ifade etti.

‘İLİMİZDEKİ YATIRIMLARI YAKINDAN İZLİYORUZ’..

YALOVAM Derneği Başkanı Kenan Baş ise beraberinde gelen heyeti tanıştırarak, Yalova’da dünya ölçeğinde işler yapan önemli iş insanları olduğunu ve karşılıklı işbirliğinin herkes için faydalı olacağını belirtti. Kenan Baş, “YALOVAM Derneği olarak, Yalovamızın sektörel gelişimini ve ekonomik büyümesini çok önemsiyoruz. Bu nedenle de ilimizdeki yatırımları yakından izliyoruz. İMES OSB de bizim için bu çerçevede çok önemli bir yatırımdır. Bu önemli yatırımın Yalova ekonomisine değer ve güç katacağına inanıyoruz” dedi.

‘YALOVA POTANSİYELİ YÜKSEK BİR ŞEHİR’..

İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel de Yalova’nın potansiyeli yüksek bir şehir olduğunu; ekonomiye yön veren ticari ve sınai aktörler arasındaki iletişim ve işbirliğinin bu potansiyeli büyüteceğini ifade etti.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı