Yukarı Çık
 ‘10 bin esnafı etkiliyor’
9 Eylül 2019 Pazartesi 17:06:11
221 kez okundu.

 

 

Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (YESOB) Başkanı Hüseyin Çetin, Karizma İş Merkezi’nin kendilerine kiralanan 3. katı ile ilgili olarak Belediye Meclisi’nin aldığı kararın yeniden gözden geçirilmesini gerektiğini söyledi.
 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Yalova Belediye Meclisi müfettiş kararı ile Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne tahsisi iptal edilen ve bu nedenle de kiralanması Eylül ayı gündemine taşınan Karizma İş Merkezi’nin 3. katı ile ilgili olarak bir karar almıştı. Karar 4 yıllık kiralama süresiyle oy çokluğu ile kabul edilmişti. Böyle bir maddenin gündemde olduğundan birliğin haberdar olmadığını belirten YESOB Başkanı Hüseyin Çetin, karar sonrasında birliğe bağlı oda esnaflarının ne gibi sorunlar yaşayacağını konunun muhataplarına anlattıklarını ifade etti.    

‘10 bin esnafı etkiliyor’..

Esnafın bu konuda mağdur edilmemesi gerektiğini söyleyen Çetin, şunları kaydetti: “Bilindiği üzere 9 Ocak 2017 tarihinde 25 yıllığına birliğimize tahsisi yapılmış olan Karizma İş Merkezi 3. kat 55 numaralı alan müfettiş talimatıyla tahsis iptali yapıldı. Tekrar Belediye Meclisinde görüşülmesi gerektiği kararı çıkmıştı. Yalova Belediye Meclisinin 3 Ey1ül 2019 tarihli gündeminde görüşüldüğü üzere, kiralama usulü ile tahsis süresi 4 yıl olarak belirlenmiştir. Belediye meclis toplantısı öncesinde gündem maddesi olarak görüşüleceğini bilmediğimiz bu madde ve sonrasında tahsis için verilen bu karar, Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve birliğimize bağlı 10 mesleki oda olarak ve temsil etmiş olduğumuz yaklaşık 10 bin esnaf ve sanatkarı doğrudan etkilemektedir. Toplantı öncesinde gündem ile ilgili bilgimizin olmaması sebebi ile yönetim kurulu olarak gerekli görüşmeleri sağlayıp, YESOB tahsis süreci hakkında meclis üyelerine gerekli hususlar ve yaşanan süreçler hakkında bilgi paylaşımı yapılamamıştır. Anlık yaşanan duyumlar, konu ile ilgili belediye AK Parti Belediye Meclis üyelerimizin bilgisinin olduğunun düşünülmesi ve tarafımızca akabinde yapılan basın açıklaması istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Ekim ayı içerisinde yapılacak olan Yalova Belediye Meclis Toplantısında bu konunun tekrar gündeme alınmasının sağlanması ve tahsis süresinin diğer iki protokolde yapıldığı gibi 25 yıla çıkartılmasının yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz.”  

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı