Yukarı Çık
 DERS ZİLİ ÇALDI
9 Eylül 2019 Pazartesi 17:05:30
688 kez okundu.

45 bin öğrenci ders başı yaptı

 

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ile Şehit Baçerettin Özgür Ortaokulu’nun açılış programı dün düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı, Çiftlikköy’deki Sultaniye Mahallesi’nde yeni yapılan Şehit Bacerettin Özgür Ortaokulu’nda gerçekleştirilen törenle başladı Törene; Vali Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fikret Yılmaz,  il ve ilçe protokol mensupları ile veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

‘Her yeni okul gelecek için atılmış tohumdur’..

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Her yeni okul gelecek için atılmış bir tohumdur. Halk ozanımız Aşık Veysel dizelerinde şöyle diyor; ‘Dünyanın en zengin aklını gördüm, sermayesini sordum, dedi ki okul.’ Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz okulumuz 584 m2 oturum alanına sahip, 2336 m2 inşaat alanından oluşuyor. Proje bedeli 3 milyon 941 TL olan ve İl Özel İdaresi bütçesinden yapılan okulumuzda 16 derslik, atölyeler, laboratuarlar ve anasınıfı bulunuyor. Okulumuzun yapımı ve ilimizde eğitim konusunda yapılan tüm çalışmalarda her türlü desteği sağlayan başta Sayın Valimize, milletvekillerimize, İl Genel Meclisi Başkanımıza ve meclis üyelerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, kaymakamlarımıza, Çiftlikköy Belediye Başkanımıza, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüze, İnşaat Emlak Birimimize, okul aile birliğine ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Okulumuzun Çiftlikköy ilçemize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor, okulumuzdan yetişip mezun olacak öğrencilerimizin vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydalı işler yaparak, katkı sunmalarını temenni ediyorum. Bugün açılışını yaptığımız okulla beraber 195 okulumuzda 45 bin öğrencimiz, 3 bin 500 öğretmenimizin rehberliğinde yeni bir öğretim yılına başlıyoruz. Huzur ve güven içerisinde yeni bir eğitim-öğretim yılına yaşamanın mutluluğunu ve heyecanını paylaşmaktayız” dedi.

‘Önce saygı’..

Eğitimde milli ve manevi değerlerimizi göz önünde tutarak çalışmalar yapılması gerektiğini söyleyen Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fikret Yılmaz, “İki temel unsurumuz var. Önce saygı, değerli kurum yöneticilerimizden, öğrencilerimizden ve velilerimizden öncelikle saygı bekliyorum. Bugün burada toplanmamızın gayesi geleceğimizi daha iyi inşa etmek, çocuklarımıza daha iyi gelecek sunup, onları en iyi şekilde yetiştirmektir. Bunun için velilerimizden öğretmenlerimizi anlamalarını, öğretmenlerimizin velilerini dinlemelerini, kurum yöneticilerinin geldiğimiz yeri unutmayarak birbirimize karşı saygı duymalıdır. Değerlerimizi unutmamalıyız. En tehlikeli toplum duyarsız toplumdur. Gelişen teknoloji ağının içerisinde çocuklarımızı kaybetmemek adına değerlerimize dikkat etmemiz gerekiyor. Teknolojiyle beraber duyarsızlık başlıyor. Kaybettiğimiz değerlere sahip çıkmamız gerekmektedir. Milli ve manevi değerlerimizi asla kaybetmemeliyiz. Dört duvar arasında sadece matematik, fizik, kimya öğreterek eğitim ve öğretimimizi tamamlamış olamayız” ifadelerini kullandı.

Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin ve AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol da birer selamlama konuşması yaparak, yeni eğitim ve öğretim yılının eğitim camiasına başarılar getirmesi temenni ettiler.  Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiir okundu, halk oyunları gösterileri sunuldu. Vali Erol, yeni inşa edilen Şehit Bacerettin Özgür Ortaokulu’nda açılış kurdelesini keserek, 2019- 2020 eğitim ve öğretim yılının ilk ders zilini çaldı. Vali Erol ve beraberindekiler, daha sonra okulun bölümlerini gezdiler.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı