Yukarı Çık
 4-6 YAŞ KUR’AN KURSLARI BAŞLIYOR 
26 Ağustos 2019 Pazartesi 16:27:02
989 kez okundu.

 

 

 

İl Müftülüğü tarafından 4-6 yaş grubuna yönelik hazırlanan Kur’an kursları 16 Eylül’de başlayacak. Kurslarda alanında uzman ve yetkin kişiler öğrencilere eğitim verecek. 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

İl Müftülüğü’nün organizasyonu ile düzenlenen 4-6 yaş Kur’an kurslarının başvuruları devam ediyor. 16 Eylül tarihinde açılacak olan kurslarda öğrenciler; Kur’an-ı Kerim, edep-ahlak derslerinin yanı sıra sportif, sosyal faaliyetlerle de desteklenecek. Kurslarda alanından uzman ve yetkin kişiler öğrencilere eğitim verecek. 

Alanında uzman kişiler eğitim verecek..

Kursların geçtiğimiz yıllarda hizmete başladığını söyleyen İl Müftü Yardımcısı Ayşe Betül Balıkçı, “Okul öncesi çocuklara sağlıklı bir din eğitimi verebilmek için bu kurslarımız oluşturulmuştur. Kurslarımız programı akademisyenler, pedagoglar, Kur’an kursu öğreticileri ve okul öncesi öğretmenleri tarafından belirlenmiştir. Değerler eğitiminin esas alan bir eğitim programı uygulanmıştır. 2013 yılında 10 pilot bölge ile başlayan bu program Diyanet İşleri Başkanlığımızın en önemli yaygın din eğitimi programları arasında yerini almıştır. Din eğitimi ailede başlayan kapsamlı bir eğitim sürecidir. Bir bebek dünyaya geldiğinde kulağına okunan ezanla başlar, ömrünün sonuna kadar devam eder. Örgün din eğitimi bugün okullarımızda din kültürü ve ahlak bilgisi, Kur’an Kerim, Peygamberimizin hayatı gibi dersler verilirken yaygın din eğitimi de Diyanet İşleri Başkanlığımız eliyle ağırlıklı olarak Kur’an kurslarımızda ve camilerimizde yürütülmektedir. Programın içeriğinde çocuklarımızın kendi seviyelerine uygun bir şekilde sevgi, saygı, yardımlaşma, iyilik, adalet, sorumluk gibi İslam dininin temel değerlerini çocuklarımıza fark ettirmek, bunun yanı sıra Kur’an-ı Kerim’i, tanımalarını sağlamak ve sevgi temelinde Allah ve peygamber bilinci aşılayarak sağlıklı bir din ve ahlak eğitimini çocuklarımıza kazandırmaktır” dedi.

Kurslar anaokulu formatında hazırlandı..

Kurs ortamının 4-6 yaş grubuna yönelik hazırlandığını ifade eden Balıkçı, “Geçtiğimiz yıllarda da Sayın Valimiz Tuğba Yılmaz’ın katılımı ile kurslarımıza ziyaret programı gerçekleştirmiştik. Kurslar tamamen 4-6 yaş grubuna yönelik anaokulu formatında hazırlandı. Çocuklar hem eğlenip hem de öğrenecekler” diye konuştu.

11 merkezde kurslar açılacak..

11 merkezde açılacak kursların yerleri şöyle olacak: Fatih Cami Kız Kur’an Kursu, Merkez Kız Kur’an Kursu, Hacı Akif Turna Kız Kur’an Kursu, Süleymaniye Kız Kur’an Kursu, Yunus Emre Kur’an Kursu, Kadıköy Beldesi Yeşilova Camii, TOKİ Kur’an Kursu, Bahçelievler Camii, GOP Kız Kur’an Kursu, Hayriye Kız Kur’an Kursu, Elmalıkyolu Camii Mescidi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı