Yukarı Çık
 
Sermayecik Köyü ikinci göletine kavuşuyor
6 Ağustos 2019 Salı 16:17:19
734 kez okundu.

 

 

İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Sermayecik Köyü’ne ikinci gölet müjdesi verdi. Soygüzel, “İkinci gölet için bu yıl içerisinde kazma vurulacak ve önümüzdeki yıl tamamlanacak” dedi.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Çilek üretimi ile adından sık söz ettiren Sermayecik Köyü, tarımsal alanların artması sebebiyle daha fazla suya ihtiyaç duyuyor. Çileğin yanı sıra, fasulye, ceviz, kızılcık, erik, fındık, kiraz üretimi de yapan Sermayecik Köyü halkı, tarım alanlarının her geçen gün artmasıyla tek göletin artık yetersiz geldiğini ifade etmişlerdi. Bu ihtiyaç doğrultusunda İl Özel İdaresi’nin girişimleriyle Sermayecik Köyü’ne ikinci gölet yapılacak. Yalova’nın ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlayan Sermayecik Köyü, gölet ile tarıma daha da verim katacak.

Soygüzel, gölet müjdesi verdi..

İkinci göletin önümüzdeki yıl tamamlanacağını söyleyen İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, “Sermayecik Köyümüzde çilek üretimi her geçen yıl artmaktadır. Bu üretim artışı da sulama anlamında yeni ihtiyaçları gündeme getirmekte. İkinci gölet için bu yıl içerisinde kazma vurulacak ve önümüzdeki yıl tamamlanacak. Sermayacik Köyü Yalova bayrağını gururla en yükseklerde dalgalandırıyor. Bizlerinde öncelikli vazifesi; Sermayecik’e destek olmak ve ihtiyaçlarını gidermektir” dedi. 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı