Yukarı Çık
EVDE BAKIM AYLIKLARI BAYRAMDAN ÖNCE YATACAK
5 Ağustos 2019 Pazartesi 16:54:24
523 kez okundu.

 

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yapılan evde bakım aylığı ödemeleri 9 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yapılan evde bakım aylığı ödemeleri Kurban Bayramı öncesinde gerçekleştirilecek. Ağustos ayı için bin 551 engelliye 2 milyon 238 TL ödeme yapılacak. Evde bakım maaşı 2019 yılı Ocak-Haziran döneminde bin 305 TL iken, bu tutar Temmuz ayından itibaren bin 384 TL’ye yükseldi, bu kapsamda 2018 yılında bin 551 engelli için yaklaşık 20 milyon TL kaynak aktarıldı.

Aylıklar bayramdan önce yatacak..

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal, “Kurban Bayramı’nın 11 Ağustos’ta başlaması ve 4 gün resmi tatil olması nedeniyle evde bakım aylığı ödemeleri Kurban Bayramı öncesinde yapılacaktır. Buna göre ödemeler 9 Ağustos Cuma günü hesaplara yatmış olacak. Evde bakım yardımının engelli vatandaşlar ve ailelerine bayram öncesi ekonomik destek sağlamak amacıyla erken ödenmektedir. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin bayramlarını tebrik ediyorum” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı