Yukarı Çık
HASTANENİN YAPIMI HIZLA İLERLİYOR
2 Ağustos 2019 Cuma 16:18:21
1055 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, şantiyeye giderek incelemelerde bulundu

 

 

Yalova'nın uzun zamandır beklediği en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanan 400 yataklı Devlet Hastanesi'nin yapıldığı alanda çalışmalar hız kazandı.

Yalova'ya çok önemli bir yatırım kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Bağatar, şantiye sahasında çalışan işçiler ile tek tek görüşerek,“Özverili ve hızlı çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu hastanenin bir an önce bitmesi gerekiyor” dedi.

Haber / Zeynep TAŞTAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel talimatı ile tasarruf tedbirleri dışına çıkılarak yapılan 400 yataklı Yalova Devlet Hastanesi’nin ihalesi gerçekleştirildi. AK Parti İl Başkanı Bağatar, Sağlık Bakanlığı'nda gerçekleştirilen ihaleyi 233 milyon TL'ye Tetiş Yapı ve MYS yol yapı ortaklığının aldığını belirtti. Yalova'ya çok önemli bir yatırım kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirten Bağatar, "Yaparsa yine AK Parti yapar. Sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz ve tüm hizmet gönüllüsü AK kadrolarımızla Yalova'ya çağ atlatacağız" ifadelerini kullandı.

Her ayrıntısı ince düşünülerek tasarlandı..

Temeli atılan Yalova Devlet Hastanesi’nde 2 bin kişinin istihdam edeceği belirtildi. 200 bin metrekare arsaya kurulacak olan hastanede 400 yatak, 524 deprem izolatörlü güvenli bina, 80 bin metrekare kapalı alan bulunacak. İnşası başlayan hastanede bin araçlık otopark, 4 cepheden 14 giriş, 130 poliklinik, 221 tek kişilik oda, 15 ameliyathane, 105 yoğun bakım ve palyatif yatağı, anjiyo, KVC birimleri, yanık ünitesi, onkoloji hizmet birimi yer alacak. Bunlarla birlikte hastanede anaokulu ve kreş de bulunuyor. Yalovalıların uzun süredir beklediği bu proje en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlandı.

Sahada inceleme yaptı, çalışanlara motive etti..

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, hastane şantiyesine giderek incelemelerde bulundu. Sahada çalışan işçiler ile tek tek görüşen Bağatar, “Özverili ve hızlı çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu hastanenin bir an önce bitmesi gerekiyor. Yalova halkının sizlere çok duası ve selamı var” diyerek motive etti.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı