Yukarı Çık
MASA BAŞI TATBİKATI YAPILDI!
2 Ağustos 2019 Cuma 12:48:06
747 kez okundu.

 

Yalova Valisi Muammer Erol:

'Kurumlarımız afet esnasında

ne yapacaklarını biliyor’

 

Yalova Afet Müdahale Planı çerçevesinde düzenlenen koordinasyon toplantısı ve masa başı tatbikatı Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Valisi Muammer Erol’un başkanlığında İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda afet koordinasyon toplantısı ve masa başı tatbikatı gerçekleştirildi. Yalova Afet Müdahale Planı çerçevesinde meydana gelen bir depremde kurumların ne yapacağı afet senaryosu üzerinden gerçekleşti.

'Bu toplantılar sayesinde afete 'hazırız' diyebiliyoruz'..

Kurum müdürleri de afet esnasında ne gibi çalışmalar yapacaklarını toplantıda tek tek açıkladılar. Toplantı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Yalova Valisi Muammer Erol, kurumların bir afet esnasında ne yapacaklarını bildiğini söyledi. Vali Erol, "Bu toplantı, Yalova’da normal hazırlıklarımıza ilaveten yaptığımız bir toplantı. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde de büyük acılar yaşayan Yalova’da hazırlıklar anlamında gönlümüzün de rahat olmasını istiyoruz. Bu toplantı ‘hazır mıyız?’ sorusuna ‘evet hazırız’ cevabını verebildiğimiz toplantılar oluyor. Burada her birim deprem başta olmak üzere bir afet yaşandığında neyi nasıl yapacağını herkese anlatıyor. Bugün bir afet yaşansa ne yapacağımızı, kimlerden nasıl destek alacağımızı biliyoruz. Hangi kurum nerede, nasıl bir çalışma ortaya koyacak biliyoruz. Kurumlarımızın bu noktada çıtalarını en üst noktaya doğru taşıdıklarını söylemek mümkün" şeklinde konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı