Yukarı Çık
2019 yılı kan bağışı hedefi: 12 bin ünite
31 Temmuz 2019 Çarşamba 16:38:26
814 kez okundu.

Depremin 20. yıl etkinliklerinde kan bağışı aracı meydanda olacak

 

 

Kan bağışı kampanyasına Yalova halkının duyarlılık gösterdiğini ifade eden Türk Kızılayı Yalova Şube Başkanı Selvet Duman, “Bizim şubemize de bayramda Makedonya’da görev verildi. Kurban tevzi işinde burada olacağız” dedi.

 

..”Kızılay, konserve kıyma ve kuşbaşı dağıtımlarını 365 gün ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Hem ülkemizde hem de yurtdışında kurban dağıtımı konusunda Kızılay ciddi, hassas ve güvenilir bir hareketin önderliğini yapıyor.”

 

..”Depremin 20. yıl etkinliklerinde kurumumuzun kan bağış aracını meydanda bulunduracağız. Bir felaketi dövünerek, ağlayarak yad etmekten ziyade hayat devam ediyor diyerek ve bunun karşısında daha güçlü olduğumuzu göstermek adına 16 ve 17 Ağustos’ta meydanda olacağız.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Türk Kızılayı Yalova Şube Başkanı Selvet Duman, kan bağışı kampanyası ve Kurban Bayramı hisse miktarlarıyla ilgili bilgiler verdi. Duman, “2018 yılında Yalova’da hedeflenen rakamların üzerine çıktık. 11 bin 800 ünite kan topladık. 2019 yılında da 12 binin üzerine çıkmayı planlıyoruz. İnşallah bu hedefin daha da üzerine çıkarız. Yalova bu anlamda duyarlı bir il. Kurumumuz; belli oranda kan bağışı yapanları takip ediyor, ödüllendiriyor ve özendiriyor” dedi.

Kurban bağışı devam ediyor..

Kurban Bayramı’nda Türk Kızılayı’nın titiz ve hassas bir çalışma yürüttüğünü söyleyen Duman, “Kurban Bayramı ile ilgili Kızılay Genel Müdürlüğü’nün bir tanıtımı oldu. Yurtdışı kişi başı kurban bedeli 725 TL, yurtiçi 850 TL olarak belirlendi. İnsanlarımız kurban bağışlarını şubemize gelmek suretiyle makbuz karşılığında yapabilirler. Kurbanının yurtdışında kesilmesini isteyen vatandaşlarımız var. Bu hassasiyeti dikkate alıyoruz. Çünkü insanın olduğu her yerde Türk Kızılayı var. Birçok ülkede faaliyeti var. Bizim şubemize de bayramda Makedonya’da görev verildi. Kurban tevzi işinde Makedonya’da olacağız. Kızılay, konserve kıyma ve kuşbaşı dağıtımlarını 365 gün ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Hep ülkemizde hem yurtdışında kurban dağıtımı konusunda Kızılay ciddi, hassas ve güvenilir bir hareketin önderliğini yapıyor. Bağışçılara makbuzları teslim ediliyor, alınan kurbanları fotoğraf ve video yoluyla ulaştırıyor. Kurban hisse bağışı yapan vatandaşlarda bağışlarının her aşamasını gözlemleyebiliyorlar. Şubemize gelen hiçbir ihtiyaç sahibini boş göndermek istemiyoruz. Her gelen ihtiyaç sahibine yardım edebilmek gibi bir prensibimiz var. Bunu her yıla yaymaya düşünüyoruz. Şu an hali hazırda gıda kolisi, giyim eşyası, konserveler, alışveriş kartları mevcut. Sadece belirli günlerde yardımları ulaştıralım demiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘17 Ağustos’ta meydanda olacağız’..

17 Ağustos depremi için meydanda yerlerini alacaklarını kaydeden Duman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Depremin 20. yılı etkinliklerinde kurumumuzun kan bağış aracını meydanda bulunduracağız. Bir felaketi dövünerek, ağlayarak yad etmekten ziyade ‘hayat devam ediyor’ diyerek ve bunun karşısında daha güçlü olduğumuzu göstermek adına 16 ve 17 Ağustos’ta meydanda olacağız. Orada hem kan bağışı kampanyamıza yürüteceğiz hem de bilgi paylaşımı yapacağız. Temennimiz ülkemizde ve ilimizde olağanüstü hallerle bir daha karşılaşmayalım. Ancak bununla ilgili hazırlıkları da elden bırakmamız gerekiyor.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı