Yukarı Çık
Sermayecik 500 ton rekolteyle festivale hazır!
30 Temmuz 2019 Salı 16:20:17
978 kez okundu.

Geleneksel 13’ncü Sermayecik Köyü Çilek Festivali, 4 Ağustos Pazar günü saat 12.00’de gerçekleştirilecek

 

 

 

..”Sermayecik Köyü çilek üretimini 50 yılı aşkın süredir yapıyor. Bu süre zarfında çileğin birçok çeşidini geliştirerek ve araştırarak üretmeye çalışıyoruz.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

4 Ağustos Pazar günü yapılacak olan 13’ncü Sermayecik Köyü Çilek Festivali için Sermayecik Köyü’nde hazırlıklar başladı. İkinci hasadını gerçekleştiren Sermayecik Köyü’nde bu yıl çilek rekoltesi 500 ton olacak. Sermayecik Köyü, her yıl geleneksel olarak yaptığı festivalde, çeşitli illerden misafirlerini ağırlayarak Yalova çileğinin tanıtılmasına katkı sağlıyor. 13’ncü Sermayecik Çilek Festivali 4 Ağustos Pazar günü saat 12.00’de Sermayecik Köyü Mesire Alanı’nda gerçekleştirilecek. Festivale; Yalova Valiliği, İl Özel İdaresi, Altınova Kaymakamlığı, Altınova Belediyesi ve S.S. Sermayecik Kalkınma Kooperatifi destek veriyor.

‘FESTİVALİMİZE BEKLİYORUZ’..

Festival ile ilgili konuşan S.S. Sermayecik Kalkınma Kooperatifi Başkanı, Altınovalı İl Genel Meclisi Üyesi Resul Çiftçi, “Geçen yıl ile bu yılı karşılaştırdığımızda çilek hasadında bir düşüş yok. Sermayecik Köyü çilek üretimini 50 yılı aşkın süredir yapıyor. Bu süre zarfında çileğin birçok çeşidini geliştirerek ve araştırarak üretmeye çalışıyoruz. Bu da demek oluyor ki her yeni sene verim artıyor. Çilek, birim anlamında en yüksek verime sahip bir meyve. Dolayısıyla üretici de çilekten kazanıyor. Kazanıyor ki 50 yıldır bu işi devam ettiriyor. Sermayecik Köyü, çilek üretiminden oldukça mutlu. Çilek üretimini Türkiye’ye duyurmak ve Yalova’yı çilek üretimi ile taçlandırmak amacıyla 13’ncü Sermayecik Çilek Festivalimizi gerçekleştireceğiz. Tüm Yalovalıları ve çevre illerden gelen misafirlerimizi festivalimize bekliyoruz. Başta çiftçilerimize, emeği geçen ve destek veren Yalova Valiliği’ne, İl Özel İdaresi’ne, Altınova Kaymakamlığı’na, Altınova Belediyesi’ne, il ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine teşekkürlerimizi sunarım” dedi. 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı