Yukarı Çık
 
DEMOKRASİ DESTANI!
14 Temmuz 2019 Pazar 13:27:45
358 kez okundu.

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşenler, düzenlenen programlarla anılacak

3 yıl önce darbe girişimin başlatıldığı saat 19.30’da Deprem Anıtı önünden başlayarak 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na kadar Mehteran Takımı eşliğinde çok sayıda Yalovalının katılımıyla yürüyüş yapılacak.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı ise saat 20.00’de gerçekleştirilecek. Sabaha kadar devam edecek program, demokrasi nöbeti ile sona erecek.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN
 

15 Temmuz 2016’da Türkiye en uzun ve zorlu gecelerinden birini yaşamış ve yeni günün sabahına yeni bir kurtuluş destanıyla girmişti. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen ve dünyanın gözleri önünde meydana gelen hain darbe girişimine karşı kahraman milletimiz onurlu bir direniş ve eşi görülmemiş bir cesaret ortaya koyarak dünya halklarına anti-demokratik müdahalelere karşı nasıl göğüs gerileceğini göstermişti. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından 3 yıl geçti. Hain darbe girişiminin yaşandığı saatlerde Yalova’da yürüyüş yapılacak ardından da demokrasi nöbeti tutulacak.

Şehitlikte anma programı düzenlenecek..

Anma programı kapsamında bugün saat 11.00’de Yalova asker ve polis şehitlikleri ziyaret edilecek. Şehit mezarlarına çiçekler bırakılıp dualar edilecek. Saat 12.00’de Yalova Merkez Camisi'nde şehitlerimizin ruhları için Mevlid-i Şerif okunacak. Saat 13.30’da Cevdet Aydın Parkı, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Temalı Fotoğraf Sergisi'ne ev sahipliği yapacak. Aynı saatte meydana konan anı defteri de vatandaşlara açılacak. Saatler 19.30’u gösterdiğinde yani 3 yıl önce darbe girişimin başlatıldığı o anlarda Deprem Anıtı önünden başlayarak 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na kadar Mehteran Takımı eşliğinde yürüyüş gerçekleştirilecek. Yürüyüşe çok sayıda vatandaşın da katılması bekleniyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı ise saat 20.00’de 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Sabaha kadar devam edecek program demokrasi nöbeti ile sona erecek. Yarın ise saat 13.30’da RDKM’de Yalova Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen '15 Temmuz Destanı'  konulu panel düzenlenecek. Aynı gün İl Müftülüğü de Halk Eğitim Konferans Salonu'nda '15 Temmuz Hatıraları' adlı bir etkinlik gerçekleştirecek.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı