Yukarı Çık
 
 ‘15 Temmuz’da kahramanca çarpışan fedailere, 248 şehidimize ve 2196 gazimize minnettarız’
14 Temmuz 2019 Pazar 13:24:23
288 kez okundu.

 

 

Haber / Ebru HASBULAT

 

Vatan Partisi Yalova İl Sekreteri Seçkin Duran, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Türk Milleti’nin bağımsız ve özgür yaşama özlemlerini hedef alan 15 Temmuz ABD destekli FETÖ darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti. Bu kanlı kalkışma basit bir darbe girişimi değil, Türk-Amerikan savaşıydı. Büyük milletimiz ve kahraman güvenlik güçlerimiz el ele vererek asker ve polis kılığına girmiş ABD destekli hainleri bozguna uğrattı. 15 Temmuz’da kahramanca çarpışan fedailere, 248 şehidimize ve 2196 gazimize minnettarız” dedi. Seçkin Duran, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vatandaşlarımız yalnızca büyük çatışmaların yaşandığı İstanbul ve Ankara’da değil yurt çapında meydanlara inerek demokrasisine sahip çıkarak hain kalkışmanın bastırılmasında önemli rol oynamıştır. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de darbe girişiminin ilk saatlerinde ilk açıklamayı yapan lider olarak kalkışmanın Amerikancı - Fethullahçı bir girişim olduğunu ve ordu millet birlikteliğiyle ezileceğini ifade etmiştir.

2014 yılında FETÖ’nün Ergenekon-Balyoz tertiplerinin açığa çıkarak Silivri duvarlarının yıkılması, 2015 Temmuz’unda bölücü açılımın sona ererek PKK’nın üzerine yürünmesi, sınır ötesi harekatlar, Türkiye’nin komşularıyla işbirliğine yönelmesi, toplam olarak Türkiye’nin batı güdümünden çıkması ABD’yi harekete geçirmiş, ABD piyonlarını üzerimize sürmüş ancak başarısız olmuştur.

Türkiye NATO’ya girişiyle ayağına bağlanan zincirleri kırarak bağımsız bir geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir. Bu süreçte PKK ve FETÖ’ye karşı mücadele kararlılıkla sürdürülmeli, komşularla işbirliği sağlamlaştırılmalı, Suriye’ye el uzatılarak toprak bütünlüğümüz güvence altına alınmalı, batının dayattığı borçlanma ekonomisinden vazgeçilerek üretim ekonomisine geçilmelidir. Türkiye’nin aydınlık geleceği bu konulardaki kararlılığına bağlı olarak inşa edilecektir. Vatan Partisi bu süreçte iç cepheyi sağlamlaştırmak için var gücüyle çalışacak, Türkiye Cephesi’nin Milli Hükümeti’ni kuracak, milletimizin çıkarına olan her faaliyeti destekleyecek ve Türkiye’yi hedef alan her girişimin karşısında duracaktır.”

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı