Yukarı Çık
 
HAYVANLARI KORUMA DERNEĞİ AÇILDI
14 Temmuz 2019 Pazar 13:23:47
100 kez okundu.

 

 

Koru Beldesi'nde Hayvanları Koruma Derneği’nin açılışı, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ve Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman’ın katılımı ile yapıldı. Soyer ve Yaman, açılış kurdelasını birlikte kestiler.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Koru Hayvanları Koruma Derneği düzenlenen törenle açıldı. Koru Cumhuriyet Mahallesi Dinçer Sokak’ta hizmet verecek derneğin açılışına, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ve Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman’ın yanı sıra çok sayıda hayvansever de katılım sağladı. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Soyer ve Yaman, kurdeleyi birlikte keserek birlik ve beraberlik örneği gösterdiler. 25 gönüllü vatandaşın destekleriyle faaliyete geçen dernek, bütün hayvanlara yönelik çalışmalar gerçekleştirecek.

'Elimizden gelen desteği vereceğiz'..

Hayvanları Koruma Derneğini Başkanı Perihan Deil olurken, başkan yardımcısı da Handan Altınay Gūndengūne oldu. 25 gönüllünün destek verdiği dernekte etkin faaliyetlerin yürütüleceğini söyleyen Dernek Başkanı Perihan Deil, “Faaliyete geçmemiz ile birlikte Çınarcık ve Koru’da tek Hayvanları Koruma Derneği’yiz. Amacımız sokak hayvanlarına yardımcı olabilmektir. Onların beslenebilmesi, aşılanmasında, kısırlaştırılması ve bakımlarında elimizden gelen desteği vermek için bir araya geldik. Hiç bir maddi hüküm sürmüyoruz, hep beraber hayvanlar için bir çalışma içerisine girdik. Bütün halkımızdan da destek bekliyoruz. Buranın açılmasında bizlere emeği olan Koru Belediye Başkanımız Kamil Yaman’a çok teşekkür ediyoruz. Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer ile de bir görüştürme gerçekleştirdik. O da bizlere tam destek olacağını söyledi. Hayvanlar için yapılacak bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı