Yukarı Çık
 
‘KARADENİZ KÜLTÜRÜ’ ÇINARCIK’TA YAŞATILACAK
12 Temmuz 2019 Cuma 16:04:59
293 kez okundu.

 

 

‘Karadeniz Kültürü’ misyonuyla faaliyete geçen Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği’nin açılışı 17 Temmuz Çarşamba saat 20.00’da gerçekleştirilecek.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği, Karadeniz kültürünü yaygınlaştırmak, birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmek amacıyla bir süre önce faaliyete geçti. Derneğin açılış günü 17 Temmuz Çarşamba saat 20.00 olarak belirlendi. Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği Kurucu Başkanı Murat Bayraktar, derneğin faaliyet süreci ve amacı hakkında bilgiler verdi.

İki yüz üyesi var..

2017 yılında düşünülen bir çalışma olduğunu söyleyen Bayraktar, şunları kaydetti: “7 arkadaşımızla ve üyelerimizle yardım ve destek veren, katkı sağlayan hemşerilerimizle Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği'ni kurduk. Bugün itibariyle iki yüze yakın üyesi ve devamlı büyüyen kocaman bir aile olmaya devam ediyoruz. Ayrıca diğer yöre derneklerine örnek bir dernek olmak için etkinliklerimizi en kısa zamanda faaliyete geçireceğiz. Bu kültürel hareket halkımızın değeridir. İnsanlarımızın bir araya gelmesine, kardeşçe kucaklaşmasına, barış ve huzur içinde bir arada yaşamasına vesile olmaktadır ki ülkemizin buna çok ihtiyacı vardır. Bugün artık Karadenizliler olarak rahatça etkinliklerimizi yapabileceğimiz, ideale yakın bir mekâna sahip olmanın sevinç ve gururunu yaşamaktayız. Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği, birkaç kişi ile başladığı bu yolculuk sürecinde zamanından, ailesinden ve işinden fedakarlık ederek önceliği dernek çalışmalarına veren ve hiçbir maddi-manevi, siyasi, ekonomik rant hesabı yapmadan büyük bir özveri ile gayret gösteren bir dernek olacaktır. İlçemizde Karadeniz kültürünü yaygınlaştırmanın yanı sıra bir aile olma özelliğini de yaşatmak istiyoruz. Sadece üyelerimize yönelik değil, ilçemizin genelinde bulunan vatandaşlarımızla bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulunacağız. İlçemizin daha da gelişebilmesi için fikirler ortaya koyarak, yaşadığımız bölge için çaba göstereceğiz. Bu kapsamda bizlere süreç içerisinde destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Açılımıza ilçedeki tüm halkımız davetlidir, herkesi bekliyoruz.”

BAŞKAN SOYER’E ZİYARET..
Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği yönetimi ve üyeleri, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’i ziyaret ettiler. Karadeniz’in çeşitli illerinden Çınarcık ilçesine gelerek buraya yerleşen vatandaşları tek çatı altında toplayan dernek yönetimi adına konuşan Kurucu Başkanı Murat Bayraktar, yapılan çalışmaları Başkan Numan Soyer’e aktardı. Ziyaret sırasında Çınarcık ve Karadeniz hakkında uzunca bir süre sohbet edildi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı