Yukarı Çık
 
YALOVA YETİMHANESİ DESTEK BEKLİYOR
11 Temmuz 2019 Perşembe 15:49:23
143 kez okundu.

 

 

İnsan Hak Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Yalova Şubesi, Etiyopya’da bulunan Yalova Kız Yetimhanesi için destek kampanyası başlattı. 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

100 kıza hizmet veren Etiyopya’daki Yalova Kız Yetimhanesi’nde, nevresime olan ihtiyaç sebebiyle İnsan Hak Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Yalova Şubesi tarafından bir kampanya başlatıldı. Nevresim takımı bedeli 75 TL olarak belirlendi. Yardımlar nakdi olarak kabul edilecek. Ayrıca yetimhanedeki öğrencilere destek vermek isteyen hayırseverler için 125 TL burs imkanı sunuluyor. Yetimhanede mutfak araç gereç ihtiyacı da bulunuyor. Katkı sağlamak isteyen vatandaşlar derneği ziyaret edebilirler. Hayırseverlerin desteklerini beklediklerini söyleyen İHH Yalova Şube Başkanı Sabri Kan, “Yetim gülerse dünya güler. Bir yetimin duasında yer almak istiyorsanız desteklerinizi bekliyoruz” dedi. 

100 öğrenciye hizmet ediyor..

Geçtiğimiz yıl Etiyopya’da açılan 12 odalı yetimhane 100 öğrenciye hizmet veriyor. Yetimhanede kalan öğrencilere hayırseverlerin destekleriyle her yıl üniforma ve kırtasiye yardımı yapılıyor. Yetim çocuklara 18 yaşına gelene kadar Yetim Sponsorluk Sistemi ile vakıf tarafından düzenli nakdi destek sağlanıyor.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı