Yukarı Çık
Çilek rekoltesi 500 ton!
10 Temmuz 2019 Çarşamba 16:10:10
550 kez okundu.

Sermayecik Köyü festival ile şenlenecek

Altınovalı İl Genel Meclisi Üyesi Resul Çiftçi, bu yılki çilek rekoltesinin 500 tonu bulacağını söyledi. Çiftçi, 4 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan 13’ncü Çilek Festivali için de hazırlıklara başladıklarını ifade etti.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

S.S. Sermayecik Kalkınma Kooperatifi Başkanı, Altınovalı İl Genel Meclisi Üyesi Resul Çiftçi, 13’ncü Sermayecik Çilek Festivali’nin 4 Ağustos’ta yapılacağını söyledi. Çilek hasadının bu yıl 500 tonu bulacağını kaydeden Çiftçi, “Çilek hasadında ilk dönemi tamamladık. Mayıs ayının 15’nde ilk hasat başlıyor, sonra bir süre ara veriyor, ikinci dönem başlıyor. İlk hasatta verim oldukça iyiydi. Çilek piyasasının bu yıl 10 TL olacağını düşünüyorum. Piyasadaki azlık ve çoklukta fiyatlara etki ediyor. Sermayecik Köyü’nde 50 yılı aşkın süredir çilek yetiştiriciliği yapılıyor. Bu süre zarfında çileğin birçok çeşidini geliştirerek ve araştırarak üretmeye çalışıyoruz. Bu da demek oluyor ki her yeni sene verim artıyor. Bu yılki üretimin geçtiğimiz yıllarla aynı olarak 450- 500 ton olması bekleniyor” dedi.

Festivale davet etti..

4 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan festivale bütün vatandaşları şimdiden davet eden Çiftçi, “Çilek üretimini Türkiye’ye duyurmak ve Yalova’yı çilek üretimi ile taçlandırmak amacıyla 13’ncü Sermayecik Çilek Festivalimizi gerçekleştireceğiz. Tüm Yalovalıları ve çevre illerden gelen misafirlerimizi festivalimize bekliyoruz. Başta çiftçilerimize, emeği geçen ve destek veren Yalova Valiliği’ne, İl Özel İdaresi’ne, Altınova Kaymakamlığı’na, Altınova Belediyesi’ne, İl ve ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri’ne teşekkürlerimizi sunarım” ifadelerini kullandı.   

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı