Yukarı Çık
 
Güneşin sıcaklığı onları fazla etkilemiyor!
9 Temmuz 2019 Salı 15:41:31
153 kez okundu.

SICAKTAN BUNALAN İŞÇİLER ÇÖZÜM YOLUNU BULDU

 

 

Çınarcık'ta demir doğrama işiyle uğraşan 50 yaşındaki Turan Demirci, aşırı sıcaktan beline kayış yardımıyla taktığı şemsiye ile korunuyor.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Çınarcık'ta demir doğrama işiyle uğraşan 50 yaşındaki Turan Demirci, aşırı yaz sıcaklığı nedeniyle farklı bir yöntem geliştirdi. Güneşin altında yaklaşık 5 saat çalışmak zorunda kalan Demirci, beline taktığı kayış yardımıyla şemsiye ile korunuyor. Çevreden geçen vatandaşların ilgisine neden olan farklı yöntem oldukça şaşırtırken, çalışanlar için kolaylık sağlıyor. Sabri, Turan ve Nail Demirci kardeşlerin işletmiş olduğu Demirci Kardeşler işletmesinde yapılan bu farklı yöntem büyük ilgi gördü.

'Sıcak bizi etkiliyor'..

Dışarıda çalışmak zorunda kaldıklarını söyleyen Turan Demirci, "Güneşin sıcaklığı bizi fazlasıyla etkiliyor. Biz de yeni bir formül düşündük ve gerçekleştirdik. Belimizde demir yardımıyla şemsiye yaparak, gölgenin altında çalışıyoruz. Kaynak işiyle uğraştığımız için şemsiyeyi bel hizamıza koymakta zorlanmadık. Şuan çok rahat bir şekilde çalışıyoruz. Görenler çok memnun kalıyor, iyi bir buluş olduğunu söylüyorlar. Bu tasarımdan dolayı memnunuz. Basit bir şey yaptık. Ülkemizde yeni buluş yapmak için vatandaşlarımız çaba gösteriyor. Bu da yeni bir şey ancak halkımız daha iyisini yapabilirler. Daha iyi bir tasarım yapılıp, bu yöntem geliştirilebilir. Bizim halkımız çok yeteneklidir" dedi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı