Yukarı Çık
 
ESENKÖY GENÇLİK FESTİVALİ DOPDOLU GEÇTİ
8 Temmuz 2019 Pazartesi 15:45:02
161 kez okundu.

 

 

Bu yıl ilki düzenlenen Esenköy Gençlik Festivali'nde adeta Esenköy müziğe, eğlenceye ve horona doydu. Sahneye çıkan Aziz Aktaş ve Resul Dindar, alanı dolduran binlerce kişiye müzik ziyafeti sundu.

 

Haber/ Zeynep TAŞTAN
Saat 20.00'de başlayan festivale ilk önce ünlü komedyen ve tiyatro sanatçısı Fatih Mühürdar çıktı. Birbirinden güzel espri ve taklitler yapan Mühürdan, yıllardır Esenköy'de yazları oldukça huzurlu bir tatil geçirdiğini dile getirdi. Belediye Başkanı Mehmet Temel'e de bu güzel organizasyonu gerçekleştirdiğinden dolayı teşekkür eden Mühürdar, yerini Yalova'nın yüklesen yıldızı sesi ve sahne performansı ile herkesi eğlendiren Aziz Aktaş’a bıraktı. Geniş repertuvarı ile alanı dolduran binlerce seyirciyi kendinden geçiren, kimi zaman hüzünlendiren kimi zaman eğlendirip horonlar teptiren Aziz Aktaş'ı Esenköy'lü seyirciler de sevip sahip çıktılar. Ardından Belediye Başkanı Mehmet Temel, protokole katılan Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat’a, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’e, Termal Belediye Başkanı Sinan Acar’a, Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten’e, MHP İl Başkanı M. Necati Vural’a ve MHP İl Teşkilatı'na, Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Karadağ’a, Çınarcık UEDAŞ Müdürü Recep Şenel’e, Çınarcık Orman İşletme Şefi Adem Erdal’a ve festivalin ana sponsorları olan Serander Cafeleri'nin sahibi Ali Rıza Altıner ve İş İnsanı Samet Kaya'ya katılımlarından dolayı teşekkür etti. Başkan Temel, konseri izlemeye gelen gençlere teşekkür ederek, '"Bu bir başlangıç. Bundan böyle Temmuz'un ilk haftası Esenköy Gençlik Festivali düzenleyeceğiz. Hatta sezon sonu yaza veda festivalinin de müjdesini veriyorum. Sizlerden de bir istediğim var. Beldemizde 12 bin su abonesi var. Eğer ki 1. ikametinizi Esenköy'e alırsanız bu sayede nüfusumuz artar, lise yapabiliriz. Üniversite yapabiliriz. Esenköy'ün baştan sona bambaşka yapabiliriz" dedi.

Binlerce Esenköy'lü festivalin tadını çıkardı..

Başkan Temel’in konuşmasının ardından alanı dolduran binlerce seyirci havai fişek gösterini izledi. Yaklaşık 20 dakika süren havai fişek gösterisinden sonra sahneye gecenin sanatçısı Resul Dindar çıktı. Karadeniz müziğinin sevilen sanatçılarından olan Resul Dindar, limanda bulunan binlerce seyirciyi coşturmayı başardı. Karşılıklı şarkıların söylendiği, horonların oynandığı gecede Belediye Başkanı Mehmet Temel tarafından Resul Dindar'a teşekkür plaketi verilirken ayrıca gecenin diğer sanatçısı olan Aziz Aktaş ve programın sunuculuğunu yapan Fatih Mühürdar'a da plaketini Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Küçük takdim etti. Festivalin olmasında büyük katkısı olan ana sponsorlar Ali Rıza Altıner ve Samet Kaya'ya yapmış oldukları katkı ile desteklerden dolayı teşekkür plaketlerini Belediye Başkanı Mehmet Temel verdi.

Bir daha gelmek istedi..
Plaket ve teşekkür konuşmalarının ardında programına devam eden Resul Dindar, Esenköy'den aldığı yüksek enerji ile çok mutlu olduğunu dile getirerek yeniden gelmek istediğini dile getirdi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı