Yukarı Çık
 
Muhtar Erhan’a gençlerden tam destek!
8 Temmuz 2019 Pazartesi 15:44:23
544 kez okundu.

 

 

Güneyköylü gençler, Muhtar Hacı Murat Erhan’ın yapmış olduğu çalışmalara tam destek veriyor.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Güneyköy Muhtarı Hacı Murat Erhan, 3 aylık bir sürede yaptığı çalışmalarla köy halkının takdirini kazandı. Muhtar Erhan, köy halkının desteği ile 200 bin TL’yi bulan projeleri hayata geçirdi. Muhtar Erhan’a en çok gençlerin destek verdiğini söyleyen Güneyköylü Oğuz Feyyaz Avarkan, “Gençlerin ağabeyi muhtarımız 3 aylık bir sürede çok güzel işlere imza attı. Köylülerimiz, hayırseverlerimiz ve devletimizin katkıları ile 200 bin TL’yi bulan projeleri hayata geçirdik. Su hatlarına sabotaj yapmak için köy halkı hep birlikte bir çalışma ortaya koydu. Gecemizi gündüzümüze kattık ve bunun için Ramazan Bayramı’nda dağlarda mesai harcadık. Eski su hattına takviye olarak yaptığımız yeni su hattımız için elliden fazla köylümüzle birlikte Babalar Günü’nü dağlarda geçirdik. Bayramda çocuklarımız için şişme park hizmeti verdik. Köye gelen ziyaretçilerin araçları için park imkanı sağladık. Anneler Günü’nde annelerimize çiçek dağıttık. Köyümüzün güvenliği içim MOBESE kameraları takıldı. Köy içi asfalt çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Güneyköy’e meydan düzenlemesi..

Güneyköy’ün meydan düzenlemesi ile yeniden hayat bulacağını ifade eden Avarkan, “Yaptığımız ve yapacağımız projeler ile köyümüzün ait olduğu tarihi misyon ve vizyonunu yeniden kazandırmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunlara ek olarak İl Özel İdaresi ve Kültür Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile köyümüzün meydan düzenlemesini ve eskiden köyümüzde bulunan Yunan baskınları sonucunda yakılan medresemizin yeniden yapımını kapsayan, 3 milyon TL’yi bulan bir proje daha hayata geçirilecek” şeklinde konuştu. Teşekkür etti..

Teşekkür eden Avarkan, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Köyümüzün kanayan yarası olan su sorunumuzu kalıcı şekilde çözüme kavuşturan Muhtarımız Hacı Murat Erhan’a ve ekibine, köy gençliği ile kendisine maddi ve manevi destek olana dua ve tebessümlerini esirgemeyen Güneyköy halkı adına teşekkürü bir borç biliriz. Ayrıca desteklerinden dolayı AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar’a ve İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel’e teşekkür ederiz. Desteklerimizin bugün olduğu gibi yarın da süreceğinin bilinmesini isteriz. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı