Yukarı Çık
 
'YALOVA HALKI BU PAZARI İSTİYOR!'
7 Temmuz 2019 Pazar 13:57:52
568 kez okundu.
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise konuyla ilgili ilk kez konuştu ve şu sözlere yer verdi: "Bununla ilgili ben anket yaptırdım 'sosyete pazarı istiyor musunuz?' diye. Yüzde 73, 'istiyoruz' çıktı. Benim 1946 doğumlu annem kalkıp sosyete pazarı için Çiftlikköy'e gidiyorsa demek ki burada bir şey var. O pazaryeri oraya yapıldıysa sadece bir gün için yapılmadı."

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Belediye Meclisi'nin son oturumu Vefa Salman başkanlığında yapıldı. Mecliste ilk olarak tartışmalara neden olan çöp kamyonlarının alınması ile ilgili komisyon kararı görüşüldü. Kamyonlar, meclis üyelerinin oy birliği ile belediye bünyesine alınacak. Ardından AK Partili Belediye Meclis Üyesi Yusuf Ziya Şener, yaptığı açıklamada, sosyete pazarının Yalova esnafına zarar verdiğini söyledi. Adnan Menderes Mahallesi'nde açılan sosyete pazarının esnafın işlerine engel olduğunu ifade eden Şener, "Yalova esnafının çok büyük mağduriyeti var. STK'ların, hatta YTSO'nun bile bu pazarla ilgili olumlu görüşleri yok. Geçen gün bu konuyla ilgili HİZMET A.Ş.’den belge istedik, 3. kişiyiz diye belgeyi vermediler. Belgeyi istedik diye Yalova Belediyesi’ni zarara mı uğratmış olacağız?" dedi.

'Yalova halkı bu pazarı istiyor'..

Konu üzerine söz alan ve ilk defa konuşan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da, şunları dile getirdi: "Yusuf ile beraber ilkokula gittiğimiz Yalova'nın nüfusu 10 bin civarıydı.Yalova o zamanlar bir sahil kasabasıydı. 2018 yılının verilerine göre Yalova, Türkiye'de en hızlı büyüyen 3. kent. Artık burası bir kasaba değil; şehir. Artık burada tek pazar olmayacak. Üçüncüsünü deİsmetpaşa Mahallesi'ne açacağız. Çiftlikköy'deki sosyete pazarı kapandı da ben mi açtım? Bu sosyete pazarının yüzde 50'sini Yalova esnafına verdim. Kaçıncı hafta bilmiyorum, daha bir tane Yalova esnafı oradan yer almadı. Ben esnaflıktan emekli oldum. 8 sene esnaf odasındaydım. Yalova'nın esnafını tanırım. Türkiye'deki şartları da biliyorum. Ama öbür taraftan da Yalovalı halkı da tanıyorum. Bununla ilgili ben anket yaptırdım 'sosyete pazarı istiyor musunuz?' diye. Yüzde 73, 'istiyoruz' çıktı. Benim 1946 doğumlu annem kalkıp sosyete pazarı için Çiftlikköy'e gidiyorsa demek ki burada bir şey var. O pazaryeri oraya yapıldıysa sadece bir gün için yapılmadı. Başka günler de açılacak. Artık Yalova büyüdü. Kazım Karabekir, Dere ve Adnan Menderes Mahallesi'ndeki vatandaş artık Çiftlikköy'e gitmek zorunda değil. Bu konuyu alıp da lastik gibi esnetip, 'şöyle oldu, böyle oldu' demek doğru değil. Artık biz, Yalova'ya kent gibi bakmalıyız. Yalova halkına kentlilik bilincini öğretmemiz lazım. "

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı