Yukarı Çık
 
'HER ZAMAN DOĞRUYU SAVUNACAĞIZ'
5 Temmuz 2019 Cuma 16:37:12
493 kez okundu.
Başarının her zaman ekiple geleceğini söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar, Yalova'da birinci dereceden sorunun ekonomi olduğunu ifade etti.

 

Haber  / Zeynep TAŞTAN

İYİ Parti İl Yönetimi, Bahane Kafe'de basın mensuplarıyla bir araya geldi. İl Başkanı Erol Tatar, partinin yeni yönetimini basın mensuplarına tanıttı. Tatar, Yönetim olarak her zaman doğruyu savunacaklarını belirten Tatar, başarının her zaman ekiple geleceğini söyledi. Tatar, "Genel Başkanımız Meral Akşener’in bize verdiği bu görev ile yeni yönetimimizi oluşturduk. Önce il yönetimi ve ardından da ilçe başkanları ile yönetimleri teşkil edildi. Çınarcık hariç tüm ilçelerde teşkilatlanmamızı tamamladık. Çınarcık ilçesinde de önümüzdeki hafta itibari ile teşkilatımız hayata geçecek. Biz başarının ekiple geleceğine inanan bir anlayışın üyesiyiz. Oluşturulan yeni yönetim bu ilin sorunlarını da çözümlerini de bilen bir yönetimdir" diye konuştu.

'Birinci dereceden sorun ekonomidir'..

Yalova'nın hak ettiği değeri almadığını söyleyen Tatar, "Halkımız İYİ Parti’den büyük bir beklenti içerisinde. Sorunlarının ortadan kaldırılması için bizden çalışmamızı bekliyorlar. Biz Yalova’nın temel sorunlarını biliyoruz. Bu halkın birinci dereceden sorunu ekonomidir. Özellikle Yalova’da esnaflarımız Arapların açtığı işletmelerle haksız bir rekabet içerisine girmeye mahkum edildi. Vergi ödemeyen yabancılar esnafımızın işini büyük oranda etkiliyorlar. Yine ilimizde bir türlü çözümlenemeyen aksine kronikleşen bir trafik sorunu mevcut. Belediye bu konuda pansuman tedaviler uygulamanın ötesine gidemiyor. Ama buna kalıcı bir çözüm bulmak gereklidir. Yalova’da bir deprem gerçeği var. Dolayısıyla ilimizde kentsel dönüşüm de tamamlanamamış ve sadece sözde kalmıştır. İlde eski ve riskli binalarda halen çok sayıda vatandaşımız ikamet ediyor. Bu konu da aciliyet ile çözüm bekliyor. Yalova’da hatırı sayılır bir işsizlik mevcut. Bu gençlerimizin başka illere gitmek zorunda kalmasına neden oluyor. Yalova’ya istihdam sağlayacak ne bir yatırım getirilebilmiş ne de yapılabilmiştir. Yalova maalesef kimliğini bir türlü bulamadı. Turizm kenti etiketine yönelen Yalova’da turizm için verimli kullanılabilecek araziler de yanlış tercihlerle harcandı. Bunun en somut örneği de TİGEM arazisidir. Bu arazinin bir bölümü üniversiteye bir bölümü de GARDEN A.Ş.’ye verildi. GARDEN A.Ş. başlarda belirttiği istihdamı Yalova’ya bir türlü sağlayamazken, üniversite ise beklenen gelişimini bir türlü ortaya koyamadı. Üniversitenin yerinin yanlış olduğunu her seferinde olduğu gibi şimdi de tekrarlamak istiyorum. O arazi halkın kullanımına açılıp Yalova’nın turizm hedefleri için verimli bir şekilde kullanılabilirdi" ifadelerine yer verdi.

'Her zaman doğruyu savunacağız'..

İYİ Parti olarak muhalefet görevini en iyi şekilde yerine getireceklerini belirten Tatar, “İYİ Parti halkın umududur. Dolayısıyla şu anda halkın bize verdiği muhalefet görevini en iyi ve etkin şekilde yerine getireceğiz. Her zaman doğruyu savunacağız. Kim yaparsa yapsın doğrunun yanında olmaktan da gocunmayacağız. Ama yanlışları sert bir şekilde eleştireceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın. İktidarda olan bir partinin yöneticileri maalesef Yalova’ya hak ettiği yatırımları getirmekte yetersiz kaldılar. 400 yataklı Devlet Hastanesi dışında elle tutulur ciddi bir yatırımdan söz etmek mümkün değil. Bu hastaneden de bitene kadar emin değiliz. Zira biz bu ülkede atılan temellerin araç kasalarına konarak götürüldüğü günleri de gördük. Yalova’da sağlıktan eğitime kadar ihtiyaç duyulan hiçbir hizmet halkın hak ettiği şekilde sunulamadı” dedi.

'Milletvekilleri halkla bütünleşmiyor'..

Yalova'da halkın oylarıyla seçilen milletvekillerini eleştiren Tatar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Yalova maalesef milletvekilleri anlamında da talihsizliğini bir türlü kıramadı. Bu dönemde seçilen AK Partili ve CHP’li vekilleri gören var mı? Halkla iç içe olması gereken bu vekiller partinin il binası ve Ankara’daki Meclis binası arasında gidip geliyorlar. Halkla bütünleşemiyorlar. Halkı dinlemiyor, onların sorunlarına çözüm üretmiyorlar. Biz Yalova’nın sorunlarını başka illerin İYİ Parti milletvekilleri sayesinde meclise taşıyoruz."

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı