Yukarı Çık
 
200 bin TL'lik malzeme çaldılar
4 Temmuz 2019 Perşembe 15:41:53
331 kez okundu.
Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilen hırsızlar, Çiftlikköy Taşköprü Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren tekstil atölyesindeki malzemeleri çaldılar. Malzemeler, Yalova Jandarma Komutanlığının özverili çalışmaları sonucunda ele geçirildi..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Çiftlikköy Taşköprü Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren tekstil atölyesinden Ramazan Bayramı tatilinde hırsızlık olduğunu, tatil bitimine müteakip işyeri sahibi ve çalışanlarınca fark edildi. Jandarma ekiplerine bildirilmesi üzerine meydana gelen hırsızlık olayı incelenmesi neticesinde; (1) adet LED Televizyon, (1) adet kamera kayıt cihazı, (1) adet kaynak makinesi, (1) adet spiral taşlama makinesi, (1) adet laptop, (40) adet Gümüş Nakış İpliği olmak üzere piyasa değeri yaklaşık 200.000 TL olan malzemenin çalındığı tespit edildi. Olayla ilgili Yalova İl Jandarma Komutanlığınca oluşturulan özel ekip tarafından olayın aydınlatılması ve faillerinin yakalanması amacıyla yapılan teknik ve istihbari çalışmalar sonucunda, olay faillerinin Kocaeli'nde kendisine ait ve kiraladıkları iki ayrı araç ile gelerek hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edildi. Yapılan araştırmada elde edilen bilgiler ve incelenen (50) çevre kamera görüntüleri, Jandarma ve Emniyet PTS kayıtlarının incelenmesi sonucunda da Yalova ve Kocaeli ili ile ilçeleri bölgesinde araçların geçişine ait bilgilere ulaşıldı.

Kendi dükkanlarında satacaklardı..

Yapılan araştırma ve incelemede olayın faillerinin R.B. (Erkek-1987) ve Y.T. (Erkek-1981) isimli şahısların olduğunun belirlenmesi üzerine, şüpheli şahısların ikinci el spot metal ve sanayi malzemeleri alım satımı yaptığı anlaşılan işyerinin yer ve adresi tespit edildi. Adli makamlardan alınan arama ve yakalama kararına istinaden 28.06.2019 günü şüphelilerin ev ve işyeri adreslerinde eş zamanlı yapılan operasyon sonucu çalınan malzemeler ele geçirildi. Olayın şüphelilerinden Y.T. yakalanarak 29.06.2019 günü sevk edildiği adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. R.B. isimli şüpheli ile işbirliği yaptığı biri kadın iki şahsın yakalanma çalışmalarına devam ediyor. Yapılan açıklamada, "Yalova İl Jandarma Komutanlığı bugüne kadar olduğu gibi emniyet ve asayişin temini, vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için çalışmalara aralıksız devam edecektir" denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı