Yukarı Çık
 
ÖĞRENCİLER YAZIN BOŞ DURMAYACAK!
3 Temmuz 2019 Çarşamba 17:06:26
132 kez okundu.
Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İŞKUR işbirliği ile turizm ve kültürel faaliyetlere katkı sağlayacak sosyal çalışma programı protokolü imzaladı.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Üniversite öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak, bir yandan kamu hizmetlerine katılarak sosyal sorumluluklarını yerine getirebilecekleri diğer yandan mesleki becerilerini geliştirerek iş tecrübesi edinebilecekleri Sosyal Çalışma Programları (SÇP) uygulanmasında İŞKUR Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Protokole, Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali ile İŞKUR Müdürü Erhan Dede imza attılar. Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtımı, kütüphanelerin bakımı ve düzenlenmesi ayrıca kültürel ve sosyal hizmetlerin desteklenmesi alanlarında uygulanacak olan Sosyal Çalışma Programları; gençleri geleceğe hazırlamayı hedefleyen yeni aktif işgücü piyasası araçlarından biri olacak ve bu program sayesinde gençler yaz tatillerini, sosyal sorumluluk bilinçlerini artırıp verimli bir şekilde değerlendirecekler. Ayrıca harçlıklarını çıkaracaklar ve emekliliklerine sayılacak sigortaları yapılacak. SÇP’lerin Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında, 3 ay süreyle düzenlenecek, program süresinin öğrencilerin tatil süresince kendilerine zaman ayırabilmeleri maksadıyla haftada 3 gün ile sınırlandırılıyor.

Birçok alanda olacaklar..

Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması kapsamında düzenlenen Sosyal Çalışma Programı (SÇP) programlarında; müze ve danışma bürosunda kayıt işlemleri enformasyon hizmeti, müze içinde tarihi eserlerin muhafazası maksadıyla gözetmenlik, konservasyon ve restorasyon çalışmalarına destek, ilin tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin tanıtımına yönelik afiş, broşür vb. çalışmaları için içerik oluşturma, tasarım yapma ve kütüphane, millet kıraathanesi ve okuma salonlarının düzenlenmesi öğrenci rehberliği ve okuma alışkanlığı kazandırma çalışmaları öğrencilerin kültür ve turizme katkı sunacağı faaliyetler olacak.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı