Yukarı Çık
 
Dilencilere karşı Zabıta ve Emniyet’ten ortak çalışma
3 Temmuz 2019 Çarşamba 17:04:00
312 kez okundu.
Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, dilencilik yapanlara karşı denetimlerini artırdı. İl Emniyet Müdürlüğü ile ortak çalışma yapan ekipler, yoldan araçla geçen vatandaşları da dilencilere para vermemesi hususunda uyardı.

 

Haber / Ebru HASBULAT

 

Zabıta Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ortak çalışma yaparak trafik ışıklarında bekleyen araçların aralarına girerek tehlike oluşturan, çeşitli bahanelerle dilencilik yapan kişilere yönelik denetim yaptı. Şehrin birçok bölgesinde çalışma yapan ekipler, çoğunluğu çocuk yaşta olan şahısları toplayarak işlem başlattı. Küçük yaştaki çocukların aileleri ile yapılan görüşmelerde uyarılarda bulunulurken ana arter ve caddelerde uygulamaların süreceği belirtildi.

Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, “Bu çocuklara verilen her kuruş onları dilenciliğe teşvik ediyor. Her geçen gün bu sebeple sayıları artıyor. İhtiyaç sahibi insanlara kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları tarafından düzenli olarak yardımlar yapılmakta. Çocuklar dilendirilerek hem eğitimlerinden geriye kalıyor hem de trafikte tehlikelere sebep oluyor. Dilenciliğin meslek olmaması için lütfen çocuklara sahip çıkalım” şeklinde açıklamada bulundu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı