Yukarı Çık
 
EN ACI KARNE!
14 Haziran 2019 Cuma 16:16:28
788 kez okundu.

 

Vali Erol, Aysel Öğretmen'in sınıfında karne dağıttı

 

 

Geçtiğimiz haftalarda görev yaptığı okulun önünde trafik kazasında hayatını kaybeden Öğretmen Aysel Akın'ın sınıfında yapılan karne törenine Vali Muammer Erol ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun da katıldı.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Yalova'da 44 bin 756 öğrenci dün yapılan karne töreni ile yaz tatiline çıktı. Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, karne törenini geçtiğimiz haftalarda görev yaptığı okulun önünde trafik kazasında hayatını kaybeden Aysel Öğretmen'in Mevlana İlkokulu’nun 4/B sınıfında yapma kararı aldı. Mevlana İlkokulu'nda yapılan karne töreninde ise duygulu anlar yaşandı.

Öğretmen Aysel Akın'ın sınıfında yapılan karne törenine Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Aydın, Hüseyin Çibir, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı. 37 yaşında okul yolunda hayatını kaybeden Aysel Akın’ın 4/B sınıfında karne töreninde öğrencileri gözyaşı döktü. Aysel Öğretmen'in öğrencileri, ellerinde çiçeklerle öğretmenlerinin fotoğrafının bulunduğu masasına çiçek bıraktı. Gözyaşı döken öğrenciler tahtaya da, "Canım öğretmenim, Allah mekânını cennet eylesin. Kalbimizdesin" diye yazdılar.

Karnelerini Vali Erol verdi..

Yalova Valisi Muammer Erol ile Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun da tören nedeniyle okula geldi. Vali Erol, Aysel Öğretmen’in 18 öğrencisine karnelerini takdim etti.  İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, yaptığı konuşmada ise şu sözlere yer verdi: "Öğretmeninizi ağlayarak değil, çok çalışarak, kitap okuyarak yaşatacağız. Öğretmenimizi unutmayacağız. Öğretmenimizin yapmak istediklerini gerçekleştirerek onları sevdiğimizi gösterebiliriz. Bu vesile ile Aysel Akın Öğretmenimizi rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun. Öğretmeninize karşı sorumluluğunuz çok çalışarak kitap okumak. Sizler için çok büyük emek verdi. Sizleri sinemaya götürmek için koştururken vefat etti. O’nun ruhunu şad etmek istiyorsak çok çalışacaksınız. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun” dedi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı