Yukarı Çık
 
'200 BİN KİŞİYİ AĞIRLADIK'
13 Haziran 2019 Perşembe 16:06:14
767 kez okundu.

Çınarcık, tarihinin en kalabalık bayram yoğunluğunu yaşadı

 

 

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Ramazan Bayramı'nda Çınarcık'ın yoğun günler geçirdiğini söyledi ve 15. Altın Çınar Festivali ile alakalı da bilgi verdi.

..”Normalde 18 bin nüfuslu bir ilçeyiz. Ramazan Bayramı'nda kalıcı nüfus 100 bine çıktı. Günübirlikçilerle birlikte 200 bin kişiyi ilçede ağırladık. İlçeye 18 bin araç girişi oldu.”

..”Poyraz Caddesi'ndeki kayma devam ediyor. Gerekli çalışmaları yaparak caddeyi açtık. Sezon sonuna kadar da bu caddeyi açık tutacağız. Ama burada drenaj ve kazıklamalar yapılması lazım. Buradaki çalışmayı belediye bütçesi kaldırmaz.”

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Yalova'da görev yapan basın mensupları ile Hasanbaba Göksel'in Yeri'nde bir araya geldi. Başkan Soyer, burada gazetecilere bazı açıklamalarda bulundu. Sezon için belediye olarak tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirten Soyer, Ramazan Bayramı tatilinde 200 bin kişiyi ağırladıklarını söyledi.

'200 bin kişiyi ağırladık'..

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nı değerlendiren Soyer, "Bayram tatilinde biz açıkçası İstanbul seçimi, sınavlar olduğundan bu denli bir kalabalık beklemiyorduk. Ama sezon erken başladı. Normalde 18 bin nüfuslu bir ilçeyiz. Ramazan Bayramı'nda kalıcı nüfus 100 bine çıktı. Günübirlikçilerle birlikte 200 bin kişiyi ilçede ağırladık. İlçeye 18 bin araç girişi oldu. Bugüne kadar ki en kalabalık bayram tatilini atlattık" dedi.

Ünlü akını olacak..

13-16 Haziran tarihleri arasında Çınarcık Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan Altın Çınar Festivali hakkında bilgi veren Soyer, "15. Altın Çınar Festivalimizi gerçekleştireceğiz. Bu yıl festivalin erken yapıldığı gibi eleştiriler aldık. Neticede sezon çok kalabalık oluyor. Sezonun en kalabalık anında değil de sezonun başında yapalım dedik. Böylece sezon başının da canlanmasını sağlamak istedik. Bu sayede sezonu hareketlendirmek istedik. Festivalimizi sponsorlar sayesinde yapıyoruz ve belediye kasasından para çıkartmıyoruz" diye konuştu.  Festivalin içeriği hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Soyer, "Festival; 13 Haziran günü İlter Şiir dinletisi ve Türk Sanat Müziği konseri ile başladı. 14 Haziran Cuma günü ise halk oyunları gösterisi ve Türk Sanat Müziği konseri ilçemizi renklendirecek. 15 Haziran Cumartesi günü Bahadır hayranlarıyla buluşacak. Festivalin finalini ise Resül Dindar’ın katılımı ile yapacağız. Ben sadece ilçe halkımızı değil ilimizdeki tüm vatandaşlarımızı da festivalimize davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

'Sezon sonuna kadar açık tutacağız'..

Poyraz Caddesi ile alakalı da bilgi veren Soyer, "Poyraz Caddesi'nde bir kayma yaşadık. Buradaki kayma devam ediyor. Gerekli çalışmaları yaparak caddeyi açtık. Sezon sonuna kadar da bu caddeyi açık tutacağız. Ama burada drenaj ve kazıklamalar yapılması lazım. Buradaki çalışmayı belediye bütçesi kaldırmaz. O nedenle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve AFAD ile bu caddenin yeniden yapımını gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı