Yukarı Çık
'390 bin fide dağıttık'
11 Haziran 2019 Salı 16:40:03
567 kez okundu.

 

 

 

“13 senedir yaptığımız fide dağıtımına bu yıl da bayram öncesi başladık ve bayram sonunda bitirdik" diyen Beşli, bu yıl Yalova'da 390 bin fidenin dağıtıldığını söyledi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, Yalova'da uzun yıllar fide dağıtımı gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu yıl yaklaşık 390 bin fide dağıtımı yaptıklarını belirten Beşli, yerli tohumda üretimin arttığının da altını çizdi.

50 bin fide ile başladık'..

 “13 senedir yaptığımız fide dağıtımına bu yıl da bayram öncesi başladık ve bayram sonunda bitirdik" diyen Beşli, şu açıklamayı yaptı: "390 bin fide dağıttık köy muhtarlıklarına. Bu esnada Esenköy, Kocadere, Şenköy, Teşvikiye’de olan doludan dolayı zarar gören çiftçilerimize de karpuz fidesi dağıttık. Fidelerin çoğunu oraya verdik. Fideleri muhtarlıklara göndererek dağıtımını yaptık. Koruköy’de bize destek veren Seçkin Tarım’dan Ergün Seçkin’e ve Yalova Garden A.Ş.’de olan Yalova Fide de bize destek verdi. Fidelerimizi buralarda ürettik. Bu seneki dağıttığımız fidelerin çiftçilerimize hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini temenni ediyoruz. Bu fide dağıtımımızı devam ettireceğiz. Pembe domateste tohum kaybetmiştik, ırkı kaybediyorduk. Bu sene kendimize bir bahçe hazırladık. Bu bahçede yalnız 'Yalova Pembesi' üretiyoruz. Bunların tohumlarını seneye dağıtacağız. Mühim olan burada bizim Yalova çiftçisine bir nebze de olsa katkı sunabilmek. 13 yıl önce 50 bin fide ile başladık. Şu an 390 binlere geldi. Bundan sonra da yerli tohumdan elde edilen fide yetiştirip dağıtmaya ve çoğaltmaya devam edeceğiz.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı