Yukarı Çık
 
Yeni MAG’lar sertifikalarını alacak
9 Haziran 2019 Pazar 14:33:22
714 kez okundu.
Mahalle Afet Gönüllüleri (MAG-DER), Çiftlikköy’de düzenlemiş olduğu 36 saatlik eğitim programını tamamlayan katılımcılara sertifikalarını verecek.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

MAG-DER, Mahalle Afet Gönüllüleri eğitim programlarına devam ediyor. MAG-DER’in Çiftlikköy’de düzenlemiş olduğu eğitim programını tamamlayan katılımcılara sertifikaları verilecek. Katılımcılar, afet hazırlık, afet psikolojisi, temel arama kurtarma, temel ilkyardım ve temel yangın söndürme konularındaki 36 saatlik eğitimi tamamladılar. Sertifika töreni, 18 Haziran Salı günü saat 19.00’da Sporium Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

Teşekkür etti..

Eğitimlerin başarılı bir şekilde tamamlandığını söyleyen MAG- DER Başkanı Sabri Karaçam, “Mahalle afet gönüllüleri mahallenin içinden çıkmış eğitim almış ve ekipmanı olan bir kuruluştur. Eğitim, ekipman ve organizasyon sağlayarak, mahalle bazında özellikle afet sonrasındaki kritik saatlerde müdahale imkan ve kabiliyeti vardır. Yeni MAG’lar aramıza katıldı. Tüm arkadaşlarımıza katılımlarından ve eğitimleri başarılı bir şekilde bitirmelerinden dolayı teşekkür ederiz. Bu kapsamda ekip arkadaşlarımıza sertifikalarını takdim edeceğiz. O zaman tam anlamıyla MAG olacaklar. Eğitimlerimiz belirli aralıklarla devam edecek. Projelerimiz için kaynak bulursak ilçelerimizde de eğitim vereceğiz. Yeni mahalle yapılanmalarını çoğaltmak istiyoruz. Mahalleler için kaynak temin edilirse konteynır ve iç ekipmanıyla birlikte yeni mahalleleri Yalova’ya kazandırmak istiyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı